Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

У Ніжині може з’явитись контактний зоопарк або Історія про ніжинську «Рукавичку»

Ніжинець Євген разом з дружиною Валентиною утримують на території свого подвір’я колишніх циркових акторів – 18 тваринок: два ведмедики – Любочка і Синочьок, 2 чорнобурки, носуху, єнота, 2 дикобраза, 2 крокодила, 4 котика, 4 собаки породи Шелті, Шпіца та Балонку.

Всі вони – велика дружня команда, яка ще рік тому мандрувала Україною і за її межами, даруючи сміх та радість діткам та їх батькам.

Та осінню цього року в Україні вийшов Закон, який передбачає заборону виступів пересувних цирків-шапіто з тваринами. Тому, подружжя зараз вже не може займатись діяльністю, яка була сенсом їхнього життя протягом 15 років. Якщо і є можливість виїжджати з цирком, то це лише з маленькими тваринками. А куди ж діти інших?

«Не всі можуть зрозуміти, що ці тварини – наша родина. Ми їх дуже любимо, і нам, навіть, боляче думати, що когось з них треба віддати. Наші ведмеді Любочка і Синочок – ми їх виростили, годуючи з пляшечки. Хтось каже – та відайте їх, вам же легше буде. Але ж тварина, то не станок: один віддали, купили інший. Вони – частина душі. Не уявляємо життя без них», – ділиться з журналістами «Нежатину» Валентина.

Загалом, дорослі з великим натхненням розповідають про своїх дітей, але Євген та Валентина захоплено розказують про своє життя у колі тварин. Показують світлини і діляться спогадами. Вони вже не уявляють іншого життя і не хочуть починати нове, в надії, що зможуть продовжити свою творчість, нехай навіть в інших умовах.

«Кожного ранку і вечора робимо прибирання у вольєрах, де знаходяться тваринки. Годуємо також два рази на день.  Утримувати тварин не легко, з фінансової сторони. Але, якщо дивитись з моральної точки зору – взаємодіяти з ними, годувати, прибирати – це приносить задоволення. Тварини, вони вдячніші за людей, і вони дарують емоції, які зберігаються на весь день», – продовжує Валентина.

У планах подружжя створити міні-зоопарк у Ніжині. Такого у нашому місті ніколи не було, і Валентина зазначає, що це було б дуже цікаво для дітей та їхніх батьків. У світі та деяких містах України існують контактні зоопарки. Туди приходять діти з батьками і проводять час з тваринками. Це є своєрідною психотерапією, адже від контакту з тваринами заряджаєшся таким позитивом, що це оздоровче діє на організм. До того ж, діти вчяться поводженню з природою і вивчають тварин не дивлячись у підручники, а бачивши своїми очима.

«Не кожна родина має можливість або час відвідати зоопарк у Києві або в інших містах України. Таку можливість ми хочемо створити у Ніжині. Вже зараз будемо раді, якщо батьки з дітками приходитимуть до нас в гості і  безкоштовно дивитимуться на тваринок, кормитимуть печивом або просто гратимуться, бо ж деякі з них полюбляють це робити», – розповідає Валентина.

Проводячи нам екскурсію домівкою тварин, господарі нам розказували історію про кожну зі своїх вихованців: одні були кумедні, інші – зворушливі. У кожної з тваринок є своє ім’я, і, відповідно, характер, який вони не бояться демонструвати – їм неможливо відмовити у ласці та пригощанні смаколиками.

Віддавати у приватні зоопарки на утримання тварин подружжя не хоче, адже вважають, це нестиме небезпеку для них.

«Часто буває, якщо зоопарку не потрібна тварина, від неї позбавляються. У власників не буде такого трепетного відношення до тварин, яких вони не ростили, а отримали вже в дорослому віці. Можуть пустити на полювання, де їх застрелять. Намагатимемося утримувати своїми силами, але будемо раді і допомозі небайдужих людей. Зараз нам допомагає ніжинська овочева база, є й небайдужі ніжинці, які час від часу приїжджають погодувати тварин. Їдять вони практично все: фрукти, овочі, печиво, м’ясо.

Хочемо попросити допомоги у міської ради, можливо вони допоможуть з втіленням ідеї створити міні-зоопарк у Ніжині. Ми готові доєднатись до створення проекту і вести його. Лише б була виділена територія та надана допомога у створенні місць для утримання тварин. Окрім наявності зоопарку, куди зможуть приходити діти з батьками, учні шкіл, вихованці садочків та всі бажаючі, по вихідним можна було б проводити розважальну програму, адже тваринки у нас дуже талановиті і люблять людей. Зараз вони дуже сумують, що не можуть демонструвати свою майстерність, тому дуже раді всім, хто їх навіщає», – ділиться Валентина.

За два місяці Євгену вдалося збудувати для старшого ведмедика, якому 8 років просторий вольєр. Коштувало це чимало, а зараз збирає кошти для облаштування повноцінного вольєру для маленької дворічної ведмедиці Любочки. Подружжя звертається до небайдужих ніжинців, якщо в когось є пропозиції або бажання відвідати тваринок телефонуйте за телефоном – 0966007176.

Спілкувалась Марина Волинець

Опубліковано: 13-1-2018