І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

В Україні пропонують скасувати використання по-батькові

В Україні пропонують скасувати використання по-батькові, оскільки вважають його рудиментом Радянського Союзу

Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання батькові. Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи.

«Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося в Європу, навіть в Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Рашки etc. Навіщо ці Гомель, Івановичі, Христофорович? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно! », – пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися. Як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що в даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без по батькові можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, до тих пір поки по батькові не будуть скасовані на державному рівні, впісиватьв паспорт його обов’язково. У паспортному столі розповіли, що чоловік може змінити ім’я або прізвище, однак отказатьсяя або змінити по батькові зараз він не має права.

Ініціатор законопроекту про скасування батькові Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якій багато хто боїться, не виникне.

«У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказав, що він – Іванов Іван без по батькові, потрібно переконатися в тому, що Іванов Іван без батькові існує в природі і даний громадянин це саме він», – пояснив політик.

Відзначимо, що на сьогоднішній день широке розповсюдження по батькові мають в арабському, ісландському, монгольському, східнослов’янських та болгарською мовами. Країни Європи по батькові не використовують.

Опубліковано: 19-2-2018