І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Про Героїв, які не вмирають, а просто йдуть говорили у Ніжині

20 листопада в читальному залі НДУ ім. Миколи Гоголя відбулася зустріч «Герої не вмирають… просто йдуть» з учасниками подій на Майдані, воїнами АТО і волонтерами. Революція гідності – це подія, яка розділила історію нашої країни на до і після. Вона залишила слід не тільки в серцях українців, а й у жителів усього світу. Тому напередодні свята Гідності та свободи, яке вже 4 рік поспіль відзначають в Україні  21 листопада, в будівлі НДУ ім. Миколи Гоголя зібралися учасники і свідки Революції Гідності з міста Ніжина. Вони ті, хто назавжди увійшли в історію.

Почав зустріч директор музею рідкісної книги при НДУ імені М. Гоголя Олександр Морозов такими словами: «Ми зібралися тут сьогодні згадати і вшанувати ті події, які перевернули не тільки життя людей, але й історію нашої держави. Також в нашій пам’яті завжди повинні жити згадки про тих людей, хто поклав своє життя задля світлої цілі на Евромайдані і в зоні проведення АТО. Величезними жертвами, тисячамзагиблих ми вдячні за мир у нашому місті і я вірю, що найближчим часом мир запанує на всій нашій Батьківщині. Я вірю, що нам вдасться збудувати в нашій країні справжню потужну європейську державу, цінностями якої ми будемо пишатися. На Майдані був зроблений перший крок, і  сподіваюся ми на ньому не зупинимося» .

Потім лунали розповіді свідків майдану, учасників АТО і волонтерів. Серед запрошених були: священник і волонтер Сергій Чечин, Професор НДУ Валентина Смаль, Доцент НДУ, старший лейтенант першої окремої танкової бригади Євген Луняк, Валентин Шкарупа, учасник АТО, боєць 41-ої бригади Станіслав Прощенко, фотограф Ігор Волосянкін, Викладач НДУ, активістка Світлана Борисюк, начальник управління культури Тетяна Бассак, доцент НДУ Тетяна Тимченко та багато інших.

Атмосферно і сильно звучали вірші в читальній залі, змушуючи здригатися кожне серце. Захід залишив незгладимий слід в душі кожного присутнього, змусив знову пережити події Революції гідності, зануритися у буття воїнів АТО і поглянути в очі тим, хто своєю волею , а інколи ціною власного життя допомагав свободі запанувати на рідній Батьківщині.

Лілія Журко

Опубліковано: 21-11-2017