І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Запрошуються всі бажаючі увійти до груп по розробці стратегії розвитку Ніжина

Стратегія розвитку міста – це той важливий важіль за який треба братися обома руками міській владі та місцевій громаді. Її можна порівняти з картою для мореплавців. Якщо немає карти, то капітан з усіма пасажирами на борту заблукають у безмежних морських просторах так і не знайшовши кінцевої точки. Тож в стратегію треба дивитись, як на карту і тільки спільними зусиллями влади і громадськості ми зможемо домогтися розквіту Ніжина.

8 та 18 жовтня у великій залі міськвиконкому вже відбулись два засідання стосовно стратегії розвитку міста. Тоді громада зібралась аби обговорити головні напрямки по яким має розроблятись стратегія та розділились відповідно по групам.

Читати по темі: Ніжинці продовжують розроблювати стратегію розвитку міста. Має ознайомитись кожен

Логічним продовженням цих засідань стало створення організаційного Комітету по розробці Стратегії розвитку міста Ніжина на чолі з міським головою Анатолієм Лінником.

Перше засідання оргкомітету відбулося 7 листопада. Головним питанням на засіданні було створення робочих груп по написанню стратегії розвитку міста. Наступним питанням було встановлення терміну проведення соціологічного дослідження, як базового документу щодо написання напрямку стратегії. Також було зазначено про необхідність визначення складу робочої групи із числа працівників структурних підрозділів міської ради, які будуть координувати робочі групи, їх орієнтовний склад та інформувати громадськість щодо проходження стратегії розвитку.

Членами оргкомітету було наголошено, що до робочих груп мають входити представники всіх категорій населення задля успішного і всебічного розвитку всіх сфер життєдіяльності міста: освітяни, медики, підприємці, представники ЗМІ, науковці, студенти, пенсіонери та ін. Кількість учасників групи не нормується, але для продуктивної роботи бажано, щоб до неї входило 25-30 чоловік.

Тому на засіданні оргкомітету було прийнято рішення: по-перше, продзвонити учасників перших двох засідань по стратегії розвитку міста, які вже виказали бажання працювати на розвиток міста; по-друге, розіслати по підприємствам та організаціям і установам міста Ніжина розпорядження про делегування уповноваженого представника для робочої групи; по-третє, на офіційному сайті Ніжинської міської ради вивісити оголошення про набір до робочої групи всіх бажаючих і з переліком вимог до заповнення анкети на учасника робочої групи.

Також учасникам робочої групи нададуть можливість вибрати ряд напрямків за якими варто розвивати місто: соціально-економічний розвиток міста та підприємницької діяльностімайнові та житлово-комунальні питання, транспорт, зв’язок та охорона навколишнього середовищаз питань культури, туризму, молоді та спорту, з питань освіти, охорони здоров’я та соціального захисту населенняз земельних відносин, будівництва, архітектури та інвестиційного розвитку міста.

На засідання також визначили кінцевий термін подання заяв від громадян і представників підприємств, установ, організацій та місцевих об’єднань – до 24 листопада. Приймати заяви будуть в інвестиційному відділі міськвиконкому. 28 листопада на оргкомітет має податися вже сформований список кандидатів в робочу групу по розвитку стратегії міста.

Лілія Журко

Опубліковано: 9-11-2017