І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

«Перший пішов» або Продовження зрадницьких махінацій з Ніжинським ремзаводом

На так давно ми висвітлювали скандальну ситуацію, яка склалася навколо Ніжинського ремонтного заводу, половина виробничих площ якого, була продана в десять разів дешевше, ніж занедбані приміщення їдальні та готелю. На той час директор заводу Сергій Приходько розповідав, що ті виробничі приміщення не потрібні заводу, а арбітражний керуючий Олег Агафонов подав до суду щодо визнання незаконним продажу їдальні та готелю, хоча ні законних підстав, ні логічного обґрунтування його дій не було й не має.

Необхідно зазначити, що за кожен квадратний метр даних споруд було заплачено в десять разів більше, ніж за продані попередньо тим же Олегом Агафоновим виробничих площ. І як зауважили контролюючі структури, порушення були саме в процедурі продажу виробничих приміщень, а занедбана їдальня та магазин придбані більш, ніж за 2 млн. грн. відповідали їх ринковій вартості. Також були надані звукозаписи розмов керівництва районної влади та керівника заводу, де в своїх розмовах вони порушили не один Закон України. Ми обіцяли нашим читачам і надалі відслідковувати події, які відбуватимуться навколо цього підприємства, яке знаходиться у державній власності.

Тож інформуємо, що наказом Міністерства юстиції України №2932/5 від 19.09.2017 року була припинена діяльність арбітражного керуючого Агафонова Олега Юрійовича.

Що ж до виробничих приміщень заводу, які були продані, то з них вивезли весь металобрухт. В управлінні заводу з’явилися нові люди на нових посадах, що суперечить умовам санації. Разом із тим збільшується заборгованість по податкам і заробітній платі.

Хоча влітку 2017 року ситуація, начебто, повинна була змінитися, адже з метою виконання заходу планів санації підприємство укладає низку договорів із приватною компанією, що зареєстрована в місті Києві. Предметом даних договорів є військова техніка Нацгвардії України.

28 липня, відповідно до умов договору, до Ніжинського ремонтного заводу було доставлено першу одиницю військової техніки для проведення капітального ремонту. 16 серпня доставили другу одиницю для проведення аналогічних робіт. Терміни виконання по капремонту військової техніки закінчуються 31 жовтня 2017 року. На даний час ми маємо інформацію від працівників даного підприємства, що військова техніка не ремонтується і станом на сьогоднішній не проведено жодних робіт у зв’язку з тим, що відсутні приміщення, які придатні для проведення такого роду робіт, хоча директор Сергій Приходько гарантував, що продані приміщення не потрібні заводу для виконання своїх прямих виробничих дій.

Сьогодні, у вівторок, 31 жовтня, закінчується термін виконання договірних зобов’язань по ремонту даної техніки. Згідно наданої нам інформації з приватних джерел, представники Національної гвардії України приїдуть до заводу, аби підписати акти виконаних робіт . Але якщо роботи не були виконані, і навіть не розпочались, заводу можуть бути будуть виписані штрафні санкції у зв’язку з несвоєчасним виконанням договірних зобов’язань. Даний факт у майбутньому стане додатковим тягарем і збільшить, і без того великий борг державного підприємства.

Оцінюючи дану ситуацію, можна дійти до висновку, що після розпродажу виробничих приміщень Сергієм Приходьком завод практично перестав існувати, адже не може надавати послуги по ремонту інженерної військової техніки. І це в той час, коли в Україні проходить антитерористична операція.

Вчора за коментарем редакція нашого видання вирішила звернутись до в.о. директора Сергія Приходька. У відповідь на наш дзвінок керівник підприємства повідомив: «Зателефоную пізніше, зараз на нараді». Але, прочекавши день, дзвінка ми так і не дочекались. Натомість, від працівників заводу дізнались, що ніякої наради не планувалось і не було. Окрім цього, від адміністрації підприємства отримали інформацію, що Сергій Приходько 30 жовтня вийшов із відпустки, і за дивних обставин, взяв лікарняне. Що більш цікаво, лікарняне взяв саме після нашого дзвінка, а причини раптового захворювання після відпочинку – невідомі.

Щодо порушень законодавства у наданих раніше аудіозаписах розмов між громадянами Вячеславом Івашиним та Сергієм Приходьком поки що інформації ніякої не маємо. Реакція правоохоронних органів і керівництва ОДА теж нам невідома. Редакція сайту, разом з громадськістю, буде активно спостерігати за розвитком подій у даній справі. Отже, продовження слідує…

Опубліковано: 31-10-2017