І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

У Ніжині буде створена госпітальна рада. Що це таке і для чого вона потрібна?

Під час чергової комісії міської ради з майнових та житлово-комунальних питань було піднято питання про затвердження складу госпітальної ради Ніжина.

Госпітальний округ, госпітальна рада – нові поняття, що з`явились в нашому лексиконі в ході обговорення медичної реформи. А так, як медична реформа є важливою складовою децентралізації влади, вкрай важливо знати і розуміти куди і як ми будемо рухатись.

Розпочнемо з того, що більшість медичних закладів в Україні – це малопотужні лікарні із застарілим обладнанням, відсутністю сучасного діагностичного обладнання.

Тому отримати чи не отримати необхідну медичну допомогу у випадках життя і смерті, залежить від відстані серцевого нападу, інсульту, кровотечі, травматичного ушкодження, черепно-мозкової травми до спеціалізованого відділення, наявності бензину, оснащення санітарного транспорту, цілодобової готовності медперсоналу.

Ситуацію можна виправити шляхом створення госпітальних округів. Це функціональні об`єднання лікарень, розташованих на визначеній території, що забезпечує надання вторинної( стаціонарної, спеціалізованої допомоги) населенню даної території.

Простіше сказати, госпітальний округ – мережа закладів, яка повинна гарантувати пацієнту, що в разі гострого стану він доїде, його доставлять до лікарні, де нададуть кваліфіковану меддопомогу.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин.

Детальніше в Постанові КМУ «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» від 30.11.2016 №932.

Нагадаємо, що начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш заявляв, що на Чернігівщині буде чотири госпітальні округи – Чернігівський, Корюківський, Ніжинський і Прилуцький.

Хоча, спочатку планувалося сім, однак, Чернігівщина подала свої розрахунки до МОЗ і там підкорегували і вийшло чотири округи.

Як повідомлялося, створення госпітальних округів є частиною стратегії реформування медичної галузі в Україні на найближчі три роки. Один округ передбачає охоплення території з населенням 200 тис. осіб за наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. чоловік – за наявності лікарні тільки 1-го рівня.

Довідково:

Система госпітальних округів на Чернігівщині має запрацювати з 1-го січня 2018-го року. Де-факто, створюється нова система медичної допомоги, тісно пов’язана з адміністративною реформою – створенням об’єднаних тергромад. І керувати округами будуть госпітальні ради. Госпітальна рада регулюватиме фінансування медицини в окрузі. За задумом, це має довести —  з врахуванням всіх регіональних особливостей – те, що гроші мають йти не на ліжкомісця, а на конкретні лікарські послуги.

Отже, для того щоб повноцінно працювати в ГР, Ніжинській міській раді потрібно оперативно прийняти рішення про делегування членів. Було прийнято рішення винести дане питання на розгляд наступної сесії міської ради. Наразі відомо що до госпітальної ради Ніжинського госпітального округу увійде п’ять членів ради.

Вікторія Коломійченко для сайту NizhynNews

Опубліковано: 19-10-2017