І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Що готує нам 2017 рік: 5 змін у законодавстві

Переносити набуття чинності законами та іншими актами – поширена практика, що застосовується законодавцями різних країн, і наша держава не є виключенням. Тому ми відібрали кілька цікавих змін у законах та інших актах, які почнуть діяти починаючи з 1 січня.

Нова пенсійна система

З 1 січня починає діяти накопичувальна система виплати пенсії. Кожен громадянин, що молодший 35 років, почне відраховувати «на пенсію» частину своєї заробітної плати. При цьому відрахування на солідарну пенсійну систему зберігаються.

 

Випускники-бюджетники можуть самі обирати місце роботи

З цього року ВНЗ не зобов’язані працевлаштовувати випускників, а вони, відповідно, стають вільними у виборі місця роботи. Норма про обов’язкове відпрацювання 3 років більше не діє.

Серед винятків – у разі укладення договору про відпрацювання не менш як 3 років у сільській місцевості, майбутні студенти отримають право на першочергове зарахування за державним замовленням до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів. Також цим випускникам держава забезпечить безкоштовне користування житлом.

 

Провайдери повинні чітко вказувати в договорах інформацію про швидкість Інтернету

Інтернет-провайдери відтепер зобов’язані в договорах закріплювати мінімальні швидкості передачі даних. Падіння швидкостей нижче за відповідні значення вважатиметься наданням послуг неналежної якості, що дасть право абонентам вимагати відшкодування збитків.

Про це говориться у Рішенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Е-декларації: другий етап

З 1 січня розширюється коло суб’єктів е-декларування. Під другу хвилю, крім вже існуючих, потрапляють:

  • депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;
  • державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;
  • військові посадові особи Збройних Сил України;
  • професійні судді та інші особи.

 

Паперова форма ліцензій скасовується

Повністю скасовується паперова форма ліцензій, а органи ліцензування будуть оформлювати ліцензії в електронному вигляді. Відтепер ліцензія – це не паперовий документ, а запис у відповідному реєстрі щодо наявності у особи права на здійснення певного виду діяльності.

Джерело: tribuna.pl.ua

Опубліковано: 1-1-2017

Залишити відповідь