І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Чому ніжинська влада зволікає у затвердженні робочих груп по стратегії розвитку міста?

Із жовтня місяця розпочалися дії спрямовані на стратегію розвитку міста Ніжина за ініціативою обласного депутата від ВО «Батьківщина» Сергія Охонько. Вже тоді кожен бажаючий міг долучитися до обговорення, виказати свої думки і погляди на першочерговість розвитку міста. Згодом до стратегії долучилася і місцева влада. Був створений оргкомітет, який мав на меті сформувати робочі групи по розвитку стратегії міста. Збиратись він мав кожного вівторка, а паралельно відповідальні люди телефонували до учасників попередніх зібрань по стратегії розвитку міста, надсилалися листи на підприємства з ціллю аби вони направили представника до робочої групи. На офіційному сайті Ніжинської міської ради було розміщено анкету для всіх бажаючих прийняти участь у розвитку стратегії. І начебто влада запрацювала і почала активно діяти задля всебічного розвитку міста. Але є невеличкий нюанс – прийом заяв мав тривати до 28 листопада. Після цього список бажаючих мали затвердити на сесії міської ради чи виконкомі. Навіть власним розпорядженням місткий голова Анатолій Лінник мав право це зробити. Та все ж таки, логічніше було б список робочої групи затвердити на пленарному засіданні міської ради, адже саме депутати повинні будуть затверджувати стратегію розвитку міста.

Крайній термін прийому заяв закінчився і 5 грудня має відбутися чергова сесія, але проекту рішення Про затвердження списку кандидатур у робочі групи немає. Постає логічне питання – Коли групи запрацюють офіційно, і чому так довго формуються списки, адже бажаючі були ще в жовтні?

Натомість, коли цього вівторка мало відбутись засідання оргкомітету, його скасували і перенесли на наступний тиждень. Але як то кажуть, навіщо на завтра переносити те, що можна було зробити сьогодні. Що ж від цього втрачає ніжинська громада? Громада втрачає дорогоцінні години і дні, які можна було використати з користю! Найголовніше у вирішенні питання – це оперативність і якість. Шкода, що в цьому питанні не видно наполегливості влади, яка навпаки повинна була б прискорювати процес. Наше місто потребує рішучих і чітких дій від міської влади і посадовців.

Якими можуть бути країна і місто, коли ті, хто приймають рішення, вирішують долю рідного краю, не виказують жодної завзятості і бажання змінювати рідне місто на краще. Тільки на перший погляд здається, що часу в нас вдосталь і стратегія триватиме до 2027 року, але час пролетить блискавично і завтра наші діти запитають про те, що ми зробили для покращення нашого теперішнього становища? Якщо ми пригадаємо цілі стратегії, то вони зачіпають найважливіше в сьогоденні: розвиток інфраструктури, до якої належить найболючіше для кожного ніжинця – дороги, створення нових робочих місць, покращення стану культури і освіти, будування аеропорту для пасажирських перевезень, розвиток Ніжина, як великої туристичної Мекки, вдосконалення стану медичної і інших галузей, тощо.

Ніжинська громада хоче бачити наполегливість і завзяття міської влади в напрямку розробки стратегії розвитку міста!

Опубліковано: 4-12-2017