І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Чи буде вихідний 8 березня цьогоріч в Україні

Останні кілька років в Україні тривають дискусії щодо скасування вихідного у Міжнародний жіночий день, мовляв, це радянське свято. Розповідаємо, чи буде вихідний 8 березня в 2018 році, зважаючи на нововведення в календарі свят.

Вихідний 8 березня був затверджений на ІІІ комуністичній Інтернаціональній зустрічі в 1921 році. З початку існування це було пролетарське феміністичне свято з назвою Міжнародний день жінок-робітниць. Не дивно, що останні роки українці сумніваються, чи варто відзначати 8 березня.

Історія 8 березня

Ідея цього свята належить одній із засновниць компартії Німеччини, членові Соціал-демократичної партії Німеччини Кларі Цеткін. У серпні 1910 року понад 100 учасниць із 17 країн вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день – день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права. Зараз 8 березня святкує низка пострадянських та соціалістичних країн, включно з Україною.

8 березня було соціалістичним святом - фото 227308

8 березня було соціалістичним святом

Чи буде вихідний 8 березня 2018 в Україні?

Попри запеклі дискусії в суспільстві, Кабмін спільно вирішив не скасовувати вихідний у Міжнародний жіночий день. Оскільки 8 березня в 2018 році припадає на четвер, українці отримають не один вихідний, а одразу кілька днів для відпочинку.

Для раціонального використання робочого часу Кабмін рекомендує у березні 2018 року перенести робочий день з п’ятниці 9 березня на суботу, 3 березня. Відтак, з нагоди Жіночого дня українці матимуть затяжні вихідні – 8-11 березня.

Загалом, у березні буде 10 вихідних.

Опубліковано: 13-2-2018