І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Читання продовжує життя

Американські вчені прийшли до висновку: люди, які багато читають, живуть в середньому на два роки довше.

Проаналізувавши статистичні дані 3635 осіб старше 50 років, дослідники встановили: ті з них, які хоча б 3-4 години в тиждень витрачали на читання, мали на 17% кращі статистичні шанси не померти протягом наступних 12 років, ніж ті, хто читає дуже мало або не читає взагалі. А активні читачі, які більше 4 години на тиждень віддають читання, – аж на 23%. Аналіз показав, що читачі книг живуть середньо на два роки довше, повідомляє портал новин медіа та культури OpenCulture.

За словами професора-епідеміолога з Єльського університету Беккі Леві, «люди, які присвячують читанню книг хоча б півгодини в день, мають істотну перевагу у виживанні в порівнянні з тими, хто не читає».

Інше дослідження, здійснене в 2008 році в рамках програми Prison Reform Trust, показало, що у 48% ув’язнених британських в’язниць навички читання не перевищували низького базового рівня. Це вказує на існування сильного зв’язку між злочинністю і неписьменністю.

А ще одне недавнє дослідження показало, що люди, які в дитинстві мали доступ до книг, в дорослому віці отримували високу зарплату, ніж ті, хто ріс з малою кількістю книг або взагалі без них. «Ті індивіди, які росли з менш однієї полицею книг, згодом витрачали менше сил і часу на освіту, ніж ті, кому пощастило зростати в оточенні книг», – пояснює автор дослідження Гульєльмо Виберіть.

«У цьому сенсі можна стверджувати, що книги, як і діаманти, – вічний

Опубліковано: 9-10-2017