І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

У Ніжині привітали матерів-героїнь. Фото

Колись майже всі українські родини були багатодітними, у них традиційно притримувалися споконвічних ідеалів пошани до батька та матері, любові до праці, відповідального батьківства, шани та поваги до старших, любові один до одного, дітей. У наш час багатодітних родин не так вже й багато. Нині мало хто наважується дати життя більше, ніж одному або двом дітям. Узагалі, багатодітна сім’я, це та, у якій виховується 3 дитини і більше. У нас в місті 302 такі сім’ї і 19 сімей, в яких виховується 5 і більше дітей. 48 матерям за гідне виховання дітей присвоєно Указом Президента України почесне звання «Мати-героїня». Тож, сьогодні у стінах концертного залу Ніжинської хореографічної школи вітали жінок-матерів, котрі є надійною і люблячою основою своїх багатодітних сімей.

Вітальне слово виголосив секретар Ніжинської міської ради Валерій Салогуб, низько вклонився матерям –героїням та подарував кожній квіти. Святкову атмосферу створили танцювальні колективи,  неперевершені вокалісти та музиканти. Також на заході були присутні й ніжинські жінки-депутати: Наталія Радченко, Ірина Онокало, Наталія Шевченко та Вікторія Паскевич.

Відзначені були й сім’ї, котрі виростили не тільки власних дітей, а й огорнули любов’ю прийомних, та не менш рідних діточок. Сім’я Тетяни Ромащенко будує щастя не лише своє, а й допомагає іншим бути щасливими. Чотирьом прийомним дітям ця сім’я замінила батьків, вони поповнили її багатодітну родину, де знайшли свій дім. Ніна Андрієць , яка народила і виховує восьмеро дітей, за що їй одній із перших у Ніжині було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Людмила Шепелюк, яка народила і виховала 5-х дітей і має почесне звання мати-героїня. На превеликий жаль сім’я Людмили Володимирівни втратила одного свого сина, офіцера, Героя України…Але вони з чоловіком не втратили віру в добро і ніколи не падали духом. Ірина Наказна, представити її можна як жінку-викладача, науковця, люблячу матір, вірну дружину, хрещену матір, бабусю трьох онуків і ще перераховувати й перераховувати…  Примітно, що ці матері-героїні вдало справляються не лише з сімейними справами, а й є соціально активними та досягли неабияких успіхів на робочій ниві . Ось де справді доречно згадати приказку: «Талановита людина – талановита у всьому».  Тож, приєднуємося до вітань та бажаємо міцного здоров’я і щастя цим дружнім багатодітним сім’ям!

Опубліковано: 6-10-2017