І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

У Ніжинському краєзнавчому музеї привітали з народинами художника Петра Поладича

5 січня, святкував свій 81-ший день народження художник Петро Йосипович Поладич. Нелегке повоєнне дитинство, де перший вчитель і порадник – мама; роки служби в армії, де познайомився з Валентином Михайловичем Максютенком та Віктором Скрипкою, які вказали шлях до живопису; багаторічна викладацька робота в Ніжинському технікумі механізації с/г (нині АТІ); відповідальна тренерська робота – численні змагання за честь рідного вузу і завойовані переможні кубки. Але, як говориться в пісні, «Нам рано жить воспоминаньями». Таке життєво кредо Петра Йосиповича. Він – людина творча, дієва. З ним завжди поряд поезія, музика, спорт, живопис.

З Петром Йосиповичем ми співпрацюємо уже більше 25 років. У нас, в художньому відділі музею, який тоді (1991 р.) тільки розпочав свою діяльність, виставка картин цього майстра була однією з перших. Вона стала справжнім відкриттям для тих, хто давно знав його як доброго сім’янина, надійного друга, висококваліфікованого викладача і тренера. Його картини розповіли про те, що він ще і неабиякий художник, людина, закохана у красу рідної з дитинства Сумщини, взята в полон неперевершеними краєвидами древнього Ніжина, де вже понад 50 років мешкає Петро Йосипович.
Кожна нова виставка художника, а їх експонувалося в нашому відділі 10 – величезна подія для ніжинців. Ми і зараз чекаємо на зустріч з його вишуканими пейзажами і натюрмортами, які дихають свіжістю весняного лісу, кличуть у подорож по невгамовному швидкому Сейму, золотяться стиглими плодами – дарами щедрої осені, оживляють і роблять безсмертними історичні місця нашого древнього міста.
Сьогодні, як і завжди, ми молимо Бога про найважливіше для людини будь-якого віку, – щоб послав Петру Йосиповичу море міцного здоров’я, силу силенну творчих задумів, справжніх друзів, сімейного затишку. Многая літа!
Н.Тира, зав. художнього відділу

Опубліковано: 9-1-2017