І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

У Ніжина є можливість стати безпечним містом. Чи цікаво це його владі?

Вандалізм для Ніжина став вже не просто проблемою, нині – це постійне явище, яке з кожним днем, здається, набирає обертів. Лише за січень місяць було зафіксовано більше п’яти таких випадків. І це, все частіше, не псування старого майна громади – це викрадення та пошкодження нового: крадіжка сміттєвих контейнерів, викрадення дорожніх знаків, розмальовування нових зупинок та кіосків. Люди, котрі йдуть на це, таким чином самостверджуються. Для міста ж, це окрім додаткових затрат, погіршення естетичного вигляду. Та й чи є бажання потім робити якісь новації, якщо їх в скорому часі сплюндрують або викрадуть? Причиною набирання обертів вандалізму у Ніжині є розуміння злочинців, що за це їх не притягнуть до відповідальності. Адже фіксації порушень у місті не існує: водії перевищують швидкість, не пропускають пішоходів на дорожньому переході, псують вигляд будівель графіті, розбивають сміттєві урни і клумби. Цей список можна продовжувати, але хотілось би на ньому поставити крапку.

Такою крапкою може стати втілення у Ніжині програми «БЕСПЕЧНЕ МІСТО» від компанії «HUAWEI», яка дасть можливість встановити відеокамери та програмне забезпечення, котре б розпізнавало у реальному часі людей, аналізувало автопотік, пасажиропотік та зникнення і псування предметів, тим самим, контролюючи ситуацію в місті. Тобто, якщо наприклад зловмисник фіксується камерою, то його місцезнаходження автоматично відслідковується всіма камерами одразу. Саме завдяки цій системі нещодавно було знайдено дитину, яку викрали в Києві.

А нинішня система відеоспостереження в Ніжині не є ефективною. Якщо у місті щось трапляється, то виявити правопорушників можна тільки переглядаючи відеозаписи з усіх камер в Ніжині по черзі. Це, як правило, займає багато часу, а отже можна втратити слід зловмисника.

З такою метою, депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько продовжує налагоджувати зв’язки з представниками компанії «HUAWEI» в Україні. Першим кроком у цьому напрямку стало підписання в грудні місяці минулого року секретарем Ніжинської міської ради Валерієм Салогубом, за дорученням депутатів міської ради, меморандуму про співпрацю міста Ніжина з компанією «HUAWEI» задля участі у пілотному проекті “Розумний і безпечний Ніжин – 2020”. З тих пір пройшло два місяці, але міська влада не проявила жодного інтересу до виконання умов Меморандуму. Тож, виходить, влада міста, розуміючи складну ситуацію з правопорядком у Ніжині та маючи можливість її покращити, не вчиняє жодних дій. Ця позиція є незрозумілою для громади міста.

Другого лютого депутат обласної ради Серій Охонько вирушив до Києва на переговори з керівництвом компанії HUAWEI, аби зробити черговий крок у реалізації Меморандуму. Які ж були результати цієї робочої розмови ми дізнавались власне у самого Сергія Миколайовича.

«Метою візиту було вирішення технічних питань. Китайці – лідери по впровадженню «Smart City» у світі. Програма “БЕСПЕЧНЕ МІСТО” дасть можливість встановити відеокамери та програмне забезпечення у Ніжині та відслідковувати ситуацію в ньому. На даний час встановлені відеокамери малоефективні, але їх можливо приєднати до майбутньої системи. Це б зменшило правопорушення та акти вандалізму. Наше завдання – домовитися з «HUAWEI», щоб Ніжин став першим в Україні містом з системою “БЕСПЕЧНЕ МІСТО”, став так би мовити «візитівкою», а натомість отримав би програму лояльності від компанії, що зменшило в рази вартість проекту. На жаль існує вірогідність, що міській владі і цей проект буде не потрібен, адже за два місяці міська влада не проявила жодного інтересу до виконання умов Меморандуму. Була розмова  про реалізацію проекту приватною структурою. Хотів би нагадати, що безпека міста – це є одним з ключових критеріїв інвестиційної привабливості Ніжина. А це нові робочі місця, збільшення надходжень у бюджет, з якого і ремонтуються школи, дитячі садочки, дороги та інші об’єкти інфраструктури. Та й збереження пам’ятників, комунальних об’єктів – це теж вагомий внесок в збереження бюджетних коштів. Я вже не говорю про людські життя», – поділився з журналістами сайту «Нежатин» Сергій Охонько.

Можливість у Ніжина стати безпечним містом дійсно є, а от чи зацікавлена в цьому влада, бачитимемо згодом і робитимемо висновки.

Марина Волинець

Опубліковано: 3-2-2018