Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

У Лосинівці відбудеться освячення унікального іконостасу

Унікальний іконостас в Лосинівці. Велика сила є там, де люди моляться, тому що Бог благословляє це місце, а ікону називають втіленою молитвою. І от коли ми приходимо до храму, стоїмо перед іконостасом, Бог відповідає на наші молитви. Символічно кожен православний храм розділяється на три основних частини: вівтар, середню частину та притвор. Найголовніше місце в храмі – Вівтар від середньої частини храму відділяє іконостас – перегородка з розміщеними в певному порядку на ній іконами. Прикладом є завіса Ветхозавітного Єрусалимського Храму з вишитими на ній Херувимами, яка відділяла «Святая святих» від «Святилища».

Саме такий іконостас було виготовлено нашою іконописною школою майстернею «Неопалима Купина» та встановлено в Лосинівському храмі на честь Пресвятої Трійці на замовлення мецената і благодійника Олега Миколайовича Снісаренка.

Ікона є невід’ємною частиною православної традиції. Вона є свого роду вікном в духовний світ. За допомогою фарби ікона передає інформацію так само, як її передає письмовий текст, використовуючи алфавіт. Перед іконою християнин ясніше уявляє духовне, а тому й більш глибоко засвоює зміст Євангельських істин.

Наш іконостас є справді цінним і унікальним, адже зразками для написання ми обирали намолені століттями ікони, більшість яких прославилися, як чудотворні, перед якими упродовж віків молилися тисячі людей. І вважається, що чим старіший образ, тим більше в ньому молитовних трудів тисяч душ. Тому ми намагалися продовжити та помножити ці традиції, не розвіювати духовний досвід, а зібрати його. Так, наприклад, ікона Пресвятої Богородиці, яка має назву «Милостива», була написана великим спадковим іконописцем Симоном Ушаковим ще у 1668 році, образ Спаса у 1692 р.

Головна храмова ікона – Пресвятої Трійці була написана тим самим майстром у 1671 році. Інші образи ікон, які брались за приклад, також написані найпрофесійнішими майстрами та мають велику історичну і духовну цінність знаходяться у великих соборах і музеях світу. Але за традицією іконопису не підписувались. Навіть всесвітньо відомі ікони святого Андрія Рубльова не підписані. Це знання передавалось з уст в уста. Адже Бог і так знає того, хто йому служить. А визнання іконописця не на землі. Увесь процес роботи над іконою починається з вибору дошки. Спочатку її потрібно залити левкасом – спеціальною ґрунтовкою, яка наноситься 25 шарами вручну. Після цього починається творчий етап: майстер наносить різні фарби (наприклад, сучасну «темперу»), мінеральні пігменти і дорогоцінні або напівдорогоцінні метали, які перетираються в пил, змішуються зі спеціальним розчином з яєць, щоб утворилася маса густої консистенції – заготівля для фарби. Тривалість роботи над іконою залежить від задуму автора і особливостей техніки, яку він обрав. Так, над іконостасом, який встановлений в Лосинівці, наші майстри працювали близько трьох років. З найдавніших часів усі великі майстри, під час написання ікон, постували, творили молитву та зберігали чистоту душевну. Ми також намагалися слідувати цій традиції і щоразу починаючи писати нову ікону зверталися до Господа Бога в молитві: «Боже, нехай мої руки будуть службою Тобі, а серце бачить Твою волю!». За часів минулої атеїстичної ідеології руйнувались храми, нищилися ікони та всіляко заборонялися релігійні свята. Сьогодні знову вчимося правильно хреститися, молитися, відбудовуємо храми та вшановуємо святі ікони.

З повагою, засновники-викладачі школи-майстерні «Неопалима купина» Алла Дроган та Діонісій Матяшевич.

Усі бажаючі можуть взяти участь в освяченні унікального іконостасу, що відбудеться 15 квітня 2018 року о 08:30 годині у Свято-Троїцькій церкві Лосинівки. Чин освячення іконостасу звершить Високопреосвященніший Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент у співслужінні духовенства.

 

Опубліковано: 12-4-2018