І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Українцям вигадають новий тариф?

І вирішити проблему можна буде тільки через суд.

Всі нововведення, які ми спостерігаємо в сфері житлово-комунального господарства, ведуть до того, що незабаром для українців вигадають ще один тариф.

Як повідомляє портал Рoliteka, про це заявив директор Інституту міста Олександр Сергієнко, – пишуть “Українські реалії” з посиланням на znaj.ua

“Усі новації зводяться до того, що вводиться новий тариф – абонплата за кожним видом комунальних послуг. Тобто надається послуга чи ні, ви платите. На теплопостачання буде фіксована частка протягом року, яку платитиме споживач. Те ж саме по воді – буде платити незалежно від того, скільки ви спожили. А не платити абонплату можна тільки за умови, що в квартирі нікого не буде 30 днів”, – розповів він.

Сергієнко про комерційний облік води і теплоенергії


Експерт упевнений, що таке “покращення” неминуче призведе до того, що українцям доведеться платити більше за тарифами. І найчудовіше в цій ситуації те, що несумлінного постачальника послуг покарати буде не так-то просто.

“Для населення законом про ЖКГ вводиться пеня. Якщо монополіст недогрів опалювальні батареї, то споживач може вимагати тільки зменшення платежу. Але будь-яка угода про надання послуг передбачає штрафні санкції. Якщо вони надавалися не в повному обсязі, то постачальник повинен знизити плату і компенсувати незручності. І це повинен бути автоматичний механізм. А в законі так неявно сказано, що споживач повинен йти до суду”, – підсумував Сергієнко.

Опубліковано: 12-11-2017