І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Україну зачищають: все дуже серйозно. Цензуру ЗМІ або Президент уникає правди?

Стало відомо, що під санкції Порошенко потрапили найбільший пошуковик «Яндекс», поштовий сервіс Майл.ру, соціальні мережі Однокласники і Вконтакте. Причина блокування: Гібридна війна проти Порошеннко. Нам варто знати, що крім російських сайтів, Порошенко взявся за українські аж до Української Правди … Під кийок олігарха потрапили близько 1000 українських сайтів, які критикують владу за брехню, кровопролиття, злидні і небачених масштабів корупцію!
Кум Президента і за сумісництвом глава (абсурдного для 21 століття) Міністерства інформаційної політики – Юрій Стець, вже приготував список з більш ніж 1000 «антиукраїнських» ресурсів для блокування їх в мережі інтернет.
13 лютого поточного року був опублікований указ Президента України, відповідно до якого, було введено в дію рішення РНБО «Про загрози кібербезпеки держави та невідкладні заходи щодо їх нейтралізації».
Цей документ передбачає блокування інтернет-ресурсів, які становлять або можуть становити небезпеку.
Одночасно з цим планується розробити і подати до Верховної Ради відповідний законопроект. По суті, під приводом боротьби з уявними ворогами, влада хоче ввести в країні цензуру ЗМІ.
Ніхто не сперечається, що країна, має право на захист свого інформаційного простору. Але під виглядом такого захисту дискредитується сама можливість свободи слова, інформації та незалежності ЗМІ. Основоположні принципи демократичної держави приносяться в жертву революційної необхідності.
Для боротьби з інакомисленням Мінстець розробив документ під вельми претензійною назвою «Доктрина інформаційної безпеки», яку охоче затвердив РНБО і підписав глава держави.
У «Доктрині» багато говориться про потенційні загрози, про кібербезпеки, що безумовно є важливим моментом в діяльності будь-якої держави. Але нас цікавить те, наскільки реальною є загроза свободі слова, яку несе цей документ. В першу чергу, звертає на себе увагу бажання влади «моніторити ЗМІ» з метою виявлення потенційного «ворога». Причому моніторити планується не тільки інтернет-видання, а й пости громадян в соціальних мережах.

У списку сайтів для закриття вже є сотні ресурсів, які становлять загрозу національним інтересам України. Про це повідомив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін в ефірі телеканалу ZIK.
Давайте з вами подумаємо, які ресурси обізвуть «антиукраїнськими»? Звичайно ж, ресурси які критикують владу, ресурси котрі критикують нелюдяні тарифи від Вовка, ресурси які незадоволені роботою СБУ, МВС і прокуратурою.
Всі ці ресурси, вже називають «прокремлівськими». Адже за логікою наших можновладців, люди просто не можуть бути незадоволені їх діями, а всі хто проти, це «агенти РФ» та інша нісенітниця.
Наприклад, тільки за останній місяць були такі висловлювання від дружини Генпрокурора Ірини Луценко – «Всі хто скаржиться на абонплату за газ – агенти Москви» що викликало шквал критики від читачів. Або наприклад скандальний нардеп Сергій Пашинський в кулуарах ВР обурювався – «Ці продажні бля * і повинні дякувати нас за те, що вони досі живі» тим самим не розуміючи, чому в країні його вважають злочинцем а не «героєм».
З наших джерел, вже відомо, що в «чорному списку» виявилися такі ресурси як Українська правда, Strana.ua, ua1.com.ua, Elise, Поліграф, і багато інших. Всі ці ресурси мають незалежну від влади точку зору. «Презідень приходить в сказ, коли читає про себе негатив в інтернеті, саме тому він сказав Юрі (Стеця) заблокувати швидше всіх, хто хоч якось його критикує» – повідомив нам наше джерело їх АП.

Такі дії вже були піддані критиці представниками громадськості, яка вважає, що наявність «Доктрини» дозволяє силовим структурам почати полювання на інакодумців. По суті це інструмент режиму, здатний обрушити репресії на голову кожного, хто висловлює думку, відмінну від можновладців.
Політолог Микола Спиридонов, коментуючи документ, відзначив: «Моніторинг інтернету, який здійснюватиме СБУ і Мінінформполітікі, стосується і простих українців, так як буде моніториться інтернет по дуже розмитим підстав, які залишають широкий простір для зловживань. Якщо я, наприклад, критикую прем’єр-міністра, мені можуть приписати, що це суперечить національним інтересам. Але все-таки, я думаю, в більшій мірі це стосуватиметься експертів і блогерів, тому що вже до зовсім рядового українця руки не дійдуть. Якщо щось не подобається, критика влади, наприклад, то відповідно до цієї доктриною можуть контролюватися все … У 90% випадків – це буде саме кийок, якої будуть бити по неугодним владі ».
Сьогодні СБУ, замість того, що б боротися зі злочинністю та вибухами в центрі Києва, займається «проблемою в інтернеті». Вони шукають якихось молодиків, які пишуть в інтернеті всякі дурниці, і потім садять їх в тюрму за «сепаратизм». Не дивно, що країну вже давно накрила справжня хвиля злочинності на вулицях, тому що вулиці ніхто з силовиків не контролює.
В ОБСЄ вже висловили свою стурбованість «Доктрини інформаційної безпеки», але це ніяк не вплинуло на рішучість президента схвалити цей документ. Адже свобода слова хороша, коли ти в опозиції, і абсолютно неприйнятна для знаходяться при владі українських політиків. Принцип: «друзям – все, ворогам – закон» – це конституція нинішньої політичної еліти країни, основний закон, заради якого вони готові зневажати будь-які інші закони.
Подивимося, чим все це закінчиться, проте радимо не забувати, що Правда все одно переможе!

Джерело: elise.com.ua

Опубліковано: 17-5-2017

Залишити відповідь