Щастя - не мета життя, а його засіб
  • :
  • :

Україна веде війну на два фронти?

Американське періодичне видання Chicago Tribune розмірковує над шляхами заохочення українського уряду до здійснення глибших антикорупційних реформ. Польське видання Rzeczpospolita пише про те, що західні санкції проти Росії за анексію Криму не спрацьовують. Британський часопис The Guardian на останньому прикладі висвітлює проблему релігійного розбрату між Київським та Московським патріархатом в Україні.

Американський часопис Chicago Tribune друкує статтю «Україна потребує допомоги США в боротьбі з корупцією». Чиказьке видання зазначає, що надавши Україні оборонне протитанкове озброєння, адміністрація Трампа здійснила важливий крок у напрямку допомоги Києву у плані захисту від російської агресії.

Далі часопис вказує, що адміністрація Білого дому має додати до цього поновлену й розширену програму допомоги у вишколі українських військових. Важливим моментом, на думку автора статті, також постає здійснення тиску на українське керівництво щодо проведення антикорупційних реформ.

Видання додає, що Україна нині веде війну на два фронти. Захищаючись від російських танків, ракет та артилерії на сході країни, українська держава веде війну проти корупції всередині суспільства. Нині, коли українське військо набирає сили і міці, чинячи спротив російським нападникам, корупція в Україні постає як найбільша загроза українському суверенітетові та євроатлантичним амбіціям Києва.

Chicago Tribune зазначає, що Кремль розуміє цей момент краще від будь-кого. Кремлівські стратеги не врахували того, що російське вторгнення в Україну спричинить потужнішу українську національну тотожність і почуття громадянської відповідальності, надто поміж молодого покоління українців. Росія зробила з цього висновки, і там, де не спромоглися нічого зробити російські танки та гармати, російські політтехнологи нині покладають надії на потенційно потужнішу за зброю – українську корупцію, яка має послабити Україну.

«Мета росіян проста. Використати корупцію для нацьковування українців один на одного, аби заблокувати шлях країни до європейської інтеграції. З наближенням президентських та парламентських виборів в Україні, Кремль концентрується на підтримці тих партій і політиків в Україні, яких можна легко купити за гроші. Тоді як кінцевою метою президента Росії Путіна є контроль над урядом у Києві, він також буде задоволений подрібненим і розділеним політикумом в Україні», – пише газета.

Американське видання підсумовує, що США мають дивитися в глибшу перспективу. На додаток до здійснення тиску на українську владу із заохоченням більш активного процесу боротьби з корупцією та наданням військової допомоги, Вашингтон має також чинити тиск на європейських партнерів та союзників із закликами наслідувати американський приклад у плані надання зброї Києву. Тут також ідеться про початок серйозних дискусій з ЄС щодо створення спеціального інвестиційного фонду для України як інструменту заохочення до проведення глибших антикорупційних реформ.

Джерело: radiosvoboda.org

Опубліковано: 9-1-2018