І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Тринадцята позачергова сесія районної ради та «подвійні» стандарти

5 липня 2017 року відбулося засідання тринадцятої позачергової сесії Ніжинської районної ради. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради ( 26 депутатів), начальники управлінь, відділів та служб. Було розглянуто 9 питань порядку денного засідання. Ця сесія як і більшість минулих виявилася позачерговою. І на зауваження депутатів під час засідання, в чому її позачерговість, чому лише за 24 години депутати отримують матеріали до сесії – відповіді не було. З огляду на все виникає питання: чи законним є проведення сесії позачергової ( вкотре позачергової) з наступним переліком питань? Така колуарність в організації проведення сесій районної ради  ставить питання щодо легітимності пленарного засідання.

Традиційно депутати  вносили зміни до рішення районної ради від 29 грудня 2016 року «Про районний бюджет на 2017 рік», розглянули районну програму погашення кредиторської заборгованості за послуги зв’язку пільговим категоріям громадян за грудень 2015 року та 2016 рік, ознайомилися з питанням організації громадських робіт у 2017 році ті інші. Але  широкого обговорення набуло питання «Про ліквідацію Стодольської ЗОШ I-II ступенів Ніжинської районної ради» та питання  «Про передачу майна Вертіївського міжшкільного навчально-виробничого комбінату трудової підготовки і професійної орієнтації учнів Ніжинської районної ради Чернігівської області».

Щоб закрити навчальний заклад у с. Стодоли проголосувало 14 депутатів (всі присутні в залі депутати від БПП та Радикальна партія).

Доречі нещодавно розглядалося питання закриття Хотинівської школи ( Мринська ОТГ, Носівський район). «Довелося спільними зусиллями переконувати місцевих депутатів у хибності такого рішення. ……закриття навчального закладу»,  – переконливо стверджує голова Ніжинської районної ради від Радикальної партії в одній із соціальних мереж. Так чому ж тоді на Ніжинщині голосуєте за закриття шкіл?

Цього разу ліквідувати навчальний заклад не вдалося. Рішення не прийняте. В минулому році розглядалося питання закриття Бурківської школи. Тоді «проти» голосували лише депутати Ніжинської районної ради від ВО «Батьківщина». Вчора задля збереження навчального закладу долучилися й інші обранці району.

Реформування освіти чиновники називають «оптимізацією». Але на практиці це означає або закриття малокомплектних шкіл, або переведення здорових діток на індивідуальну форму навчання (учитель приходить додому). По суті, в учнів 1-4 класів урядовці сьогодні відбирають одне з найголовніших конституційних прав – право на якісну та доступну освіту. І сьогодні державі байдуже, як і за які кошти створювали сільські школи, як там навчаються. Бо в неї є план. План оптимізації. І цей план – ніщо інше, як економія на дітях. Депутати районної ради не підтримали план по закриттю школи. Економити, переконані депутати, необхідно в іншому місці.

У ході пленарного засідання було також розглянуто питання «Про передачу майна Вертіївського міжшкільного навчально-виробничого комбінату трудової підготовки і професійної орієнтації учнів Ніжинської районної ради». Майно та основні засоби розподілили між Вертіївською сільською радою, Лосинівським МНВК та ландшафтним парком.

На пленарному засіданні районної ради депутати також вирішили реорганізувати Безуглівську ЗОШ 1-3 ступенів в Безуглівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» ( по суті – зміна типу навчального закладу).

Опубліковано: 8-7-2017