І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Сьогодні після заходу Сонця над Землею зійде “супермісяць”

У ніч з 3 на 4 грудня Місяць досягне найбільших видимих розмірів за 2017 рік. Ілюстрація / REUTERS З 17:49 3 грудня жителі Землі зможуть спостерігати “супермісяць”. У цей час Місяць досягне найбільших видимих розмірів за 2017 рік. Місяць буде на 14% більше і на 30% яскравіший.

Супутник підійде до Землі на мінімальну відстань за 2017 рік – 357 тис. 495 км. Опівночі “супермісяць” буде перебувати високо над сузір’ям Оріона, недалеко від яскравої зірки Альдебаран. Читайте також На Місяці збираються облаштувати космічну базу (відео) “Супермісяцем” називають астрономічне явище, коли повний місяць або молодик за часом збігаються з перигеем – моментом найбільшого зближення Місяця і Землі.Похожее изображение

Сьогоднішній супермісяць – перший із трьох, які відбудуться найближчим часом. Ще два “супермісяця” можна буде спостерігати 1 і 31 січня.

При цьому “супермісяць” 31 січня збігатиметься за часом із повним місячним затемненням.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні місячний апаратом з Японії Kaguya виявив на Місяці печеру протяжністю 50 км, яка може забезпечити притулок для космонавтів у майбутньому.

unian.ua

Опубліковано: 3-12-2017