І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Стало відомо, за які борги українців можуть позбавити субсидії

Експерти поділилися інформацією, яка може допомогти українцям довести свою невинність у виникненні боргів за комуналку.

«За яку заборгованість за житлово-комунальні послуги позбавляють субсидії і який механізм? Як можна відновити субсидію після сплати боргу? »- Юрій Сергієнко, г. Киев.
Відповідає Марина Медведєва, директор ТОВ «Центр Пенсійного Права»:

Згідно з Постановою КМУ №848 від 21.10.1995 р «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», надання субсидії припиняється, якщо ЖЕО, ОСББ та т . п. подає документ в службу соцзахисту про те, що громадянин, якому призначено субсидію, не оплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг. Якщо ж власнику затримують виплати зарплати, пенсії і т. Д. І він може підтвердити це документами, то субсидія буде відновлено.

Також вона буде відновлена ​​після погашення заборгованості. Документи надаються до 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому виникли такі обставини.

Крім того, постановою Кабміну від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» встановлено, що після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соцзахисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період. Для цього інстанція збирає необхідну інформацію в порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян. Протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення / непризначення субсидії, про що і інформують громадян.

Джерело: hyser.com.ua

Опубліковано: 16-10-2017