Щастя - не мета життя, а його засіб
  • :
  • :

Семеро зі ста дітей після вакцинації стають інвалідами

Серед купи самих різних новин якось непомітно пройшла інформація про те, що Міністерство охорони здоров’я Казахстану виключило з нового законопроекту норму, що зобов’язує батьків вакцинувати своїх дітей під загрозою виплати штрафу в розмірі 10 мінімальних розрахункових показників (це 22 690 тенге) в разі відмови.
Одні – «за»

Власне кажучи, зовсім мало хто знав про те, що охоронці здоров’я готували населенню такий сюрприз. Хоча ініціював цей проект зовсім не МОЗ, а Міністерство у справах релігій і громадянського суспільства. Питання, якого коренеплоду воно лізе не в свій город, цікавий і, можливо, вимагає окремого обговорення. Але сьогодні це вже нікого не хвилює, оскільки завдяки своєчасній реакції громадськості сюрприз не відбувся. Принаймні, поки що.
Але тему швидко підхопила працює в Казахстані підрозділ відомого фонду Сороса. Хлопцям з цієї заокеанської структури адже є справа до всього, що викликає хоч якийсь громадський резонанс в будь-якій країні. Втім, до цього все давно звикли.

З ініціативи цієї, яка вважається громадської, організації скликали чергове засідання аналітичної групи КІПР, де обговорювалася хвора для всього світу тема вакцинації дітей проти різних захворювань.

Як відзначили організатори обговорення, існують два полярно протилежні думки з цього приводу. Одні вважають, що значення загального вакцинації як досягнення цивілізованості в сфері охорони здоров’я безперечно. Інші вважають, що відмови в отриманні щеплень для дітей демонструють тенденцію до зростання самосвідомості суспільства і продиктовані не тільки релігійними переконаннями.

Позиція значної частки світських громадян заснована на відомих фактах негативних наслідків після застосування вакцин. Одна з причин в тому, вважають вони, що державна система охорони здоров’я не здатна гарантувати високу якість послуг і виключити негативні наслідки для громадян внаслідок власних недоліків.

Чи треба говорити про те, що від правильної розстановки акцентів в цьому питанні залежить здоров’я населення в довгостроковій перспективі? Загалом, тема, безумовно, вимагає всебічного вивчення та діалогу з урахуванням всіх думок, на підставі яких має бути прийнято розумне рішення, від якого без перебільшення залежить майбутнє країни.

На думку представника Науково-практичного центру санітарно-епідеміологічної експертизи і моніторингу МОЗ Айнагуль Куатбаевой, зараз імунізація розглядається в усьому світі як головний елемент зміцнення системи охорони здоров’я, так як знижує захворюваність, смертність і інвалідність від вакцинокерованих інфекційних захворювань.

У Казахстан ж поставляються сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я високоефективні, безпечні вакцини. В системі імунізації Казахстану забезпечується безпека щепленого, вакцинаторам і навколишнього середовища.

Відомий дитячий лікар, автор книг і телепрограм, присвячених здоров’ю дітей, кандидат медичних наук Євген Комаровський вважає, що першочергову увагу необхідно приділити роз’яснювальній роботі з батьками, навчання правилам поведінки при проведенні вакцинації дітей. За його словами, ЗМІ не демонструють батькам, до чого призводять наслідки відсутності щеплень у дітей.

Про прищепних ускладненнях говорять багато, а ось про тяжкі наслідки непривитости не говорить ніхто. Про це, нарікає він, треба говорити і створювати громадську думку, стверджувати культ вакцинації як атрибуту нормальності. А якісні препарати і адекватну медичну допомогу – як культ нормальності і адекватності держави. Держава, яка надає якісну медичну допомогу і якісні препарати, має право вимагати від своїх громадян вакцинації.

За словами керівника благодійного фонду «Добровільне товариство« Милосердя »Аружан Саїна, яка провела власне дослідження, інвалідність після вакцинації трапляється, але проявилася вона лише у 6-7,5 відсотка дітей.

– Тому будь-яка маніпуляція, пов’язана з вакцинацією, повинна проходити при індивідуальному підході до кожної дитини, – каже вона. – Педіатри, лікарі загального профілю, медсестри повинні знати всі протипоказання, уникати будь-яких можливих ускладнень. Це означає, що перед щепленням дитина повинна бути здоровою як мінімум кілька тижнів, не хворіти ніякими інфекційними захворюваннями, ніяких скарг навіть «на живіт» і т.п., ніяких шкірних висипань. Щеплення повинні ставити на абсолютно здоровому тлі.

А ось, за даними голови Асоціації батьків дітей-інвалідів «Арді» Азії Ахтановой, з 354 дітей, які перебувають у них на обліку, понад п’ять відсотків мають інвалідність внаслідок вакцинації.

– Щодо дитячої вакцинації у батьків і у суспільства в цілому дуже багато питань, – говорить вона. – Гостро не вистачає якісних глибоких досліджень для виявлення зв’язку між вакцинацією і формуванням ряду хронічних захворювань і навіть розвитком інвалідності. На підставі нашої власної статистики ми припускаємо, що подібний зв’язок є і повинна бути вивчена. Перш ніж приймати будь-які регуляторні рішення, особливо передбачають обов’язковий характер і покарання за відмову від щеплень, необхідно зрозуміти всю картину і врахувати всі ризики.

Як можна зробити висновок з усіх цих висловлювань, в питанні загальної вакцинації далеко не все райдужно і безхмарно. І для складання повної картини ми вирішили звернутися до того, що говорять за межами Казахстану.

Інші – «проти»

Ми не є прихильниками існування «теорії змови», але багато джерел кажуть про те, що торгівля вакцинами є глобальний і вельми прибутковий бізнес, топ-менеджмент якого робить все для того, щоб приховати реальний стан справ, ігноруючи або блокуючи інформацію про наукові дослідження і концепціях, заснованих на альтернативних точках зору і доводять в кращому випадку марність вакцинації. Що члени верхівки цього бізнесу розробили установки з проведення двох основних сюжетних ліній єдиного сценарію. Одна з яких – розкрутка міфу про небезпеку епідемії свинячого грипу для встановлення контролю над національними системами охорони здоров’я зі зведенням Всесвітньої організації охорони здоров’я у всесвітній МОЗ. І що одними з найважливіших цілей цього є залякування і залякування населення, що дозволяють обґрунтувати особливі повноваження міжнародних організацій. Загалом, як то кажуть, нічого особистого.

Щоб не бути голослівними, наведемо кілька авторитетних думок.

«Ніколи раніше ситуація не була настільки серйозною, як в зв’язку з нинішнім наміром провести примусову вакцинацію всього населення планети. Вірус свинячого грипу створили в лабораторії з метою спровокувати масову паніку і уявити вакцину як єдиний порятунок. Проблема – реакція – рішення », – пише британський письменник Девід Айк.

Доктор Джей Антоні Морріс, колишній головний офіцер з контролю за вакцинами та дослідник-вірусолог американської Адміністрації харчових продуктів і ліків каже: «Немає жодних доказів того, що будь-яка існуюча вакцина проти грипу здатна ефективно попередити або пом’якшити атаку грипу. Виробники цих вакцин знають, що їх продукт абсолютно даремний, але все одно продовжують його продавати. Навпаки, існує багато доказів того, що вакцинація дітей приносить більше шкоди, ніж користі ».

Доктор фармакології Арчі Калокерінос, Австралія: «До 90 відсотків спаду показників дитячої смертності від коклюшу, скарлатини, дифтерії і кору припадають на період між 1860 і 1965 роками, тобто до того, як стали вводитися вакцинація і антибіотики».

Професор Бойд Халі, декан хімічного факультету Університету штату Кентуккі, США: «Одна-єдина щеплення, зроблена новонародженому вагою трохи менше трьох кілограм, еквівалентна тридцяти щеплень, зроблених за один день дорослій людині вагою трохи більше 80 кілограм».

Роберт Мендельсон, доктор медицини, США: «Найбільша загроза дитячих захворювань полягає в небезпечних і неефективних зусиллях запобігти їх за допомогою масової вакцинації. Не існує ніяких науково-обгрунтованих доказів того, що щеплення допомогли позбутися будь-якого дитячого захворювання ».

Доктор медицини Алан Кентвелл, США: «У мене немає ніяких сумнівів в тому, що вірус імунодефіциту з’явився в Америці серед чоловіків-гомосексуалістів в результаті експерименту з щепленням проти гепатиту В, який здійснювався в період між 1978 і 1981 роками. Мої дослідження ясно підтверджують, що вибух випадків СНІДу в Лос-Анджелесі і Сан-Франциско незабаром після цього експерименту був його результатом. Не дивно, що уряд не побажало оприлюднити дані про кількість смертей від СНІДу, які відбулися у великій групі чоловіків-гомосексуалістів, які добровільно погодилися брати участь в щеплювальному експерименті ».

Доктор медицини Девід Аюб, США: «Я тепер уже перестав шукати нові докази того, що щеплення призводять до аутизму. Доказів вже і так дуже багато. Суперечки на цю тему не відносяться до галузі науки, але – до області політики ».

Доктор Джейн Донеган, член Королівського коледжу терапевтів, Англія: «Знаючи все те, що я знаю тепер, я б не стала робити щеплення своїх дітей, ризикуючи піддати їх ризику захворіти на діабет, астму, екзему, а також розвинути схильність до менінгіту і, в кінці решт, залишитися на все життя інвалідами».

Ну і наостанок доктор медицини і юриспруденції Томас Леві, США: «Загальна сума від продажу вакцин в 2009 році склала 20 мільярдів доларів. Як ви вважаєте, наскільки далеко здатні піти ці люди, щоб зберегти свої вкладення? Батьки, будьте пильні. Індустрія щеплень являє собою найбільший конфлікт інтересів в історії планети».

Айдар Ермек

Опубліковано: 18-12-2017