І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

СБУ затримала жителя Чернігівщини, який шпигував для спецслужб Російської Федерації. Відео

Чоловіка, який збирав інформацію для спецслужб РФ з метою проведення підривної діяльності проти української держави, викрила на Чернігівщині Служба безпеки України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як говориться в повідомленні СБУ, під час чергової поїздки на роботу в Російську Федерацію чоловік був затриманий представниками ФСБ РФ, які схилили його до негласної співпраці, погрожуючи кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування.

У працівника було взяте письмове зобов’язання про співпрацю з іноземними спецслужбами, йому присвоїли псевдонім. За завданням російських кураторів завербований повинен був добувати розвідувальну інформацію про кількість особового складу і техніки військових частин, що знаходяться на території Чернігівської області біля кордону з РФ.

Крім того, від нього вимагалося збирати відомості про засоби захисту державного кордону України, розміщення військових об’єктів і конфіденційні дані співробітників українських правоохоронних органів. Отриману інформацію необхідно було передавати представнику російської спецслужби під час виїздів на територію РФ. У разі відмови або невиконання завдань або звернення до українських правоохоронних органів, заробітчанину погрожували розправою з його родиною.

Перебуваючи під психологічним тиском, чоловік почав збирати інформацію, проте був викритий співробітниками української спецслужби.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Джерело – informator.media

Опубліковано: 17-8-2017