І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Розвіяні десять популярних медичних міфів

Видання Life зібрало найпопулярніші медичні міфи і спробувало розвіяти їх.
Перший міф говорить, що «сіль – це біла смерть».

Насправді ж кількість небезпечних страв з надмірним вмістом солі «можна перерахувати по пальцях», зазначає Life. Як вже доведено вченими, сіль не викликає розвитку захворювань серця і судин, а її недолік сприяє ожирінню і негативно впливає на статеве життя.

На другому місці опинився міф про те, що уколи ефективніше, ніж прийом таблеток.

Таблетки нібито можуть шкодити шлунку, стравоходу, печінки і нирок. Як з’ясувало видання, таблетки дійсно дають навантаження на ці органи, але «вона не критична». Уколи можуть бути ефективніше таблеток лише у випадках, коли пацієнт в комі або йому важко ковтати.
На третьому місці – міф про шкоду кави.

Надмірне вживання цього напою дійсно може позначитися на нервовій системі, однак в помірних кількостях кави навіть корисний. Так, дослідження Гарвардського університету показало, що п’ють каву жінки на 30 відсотків рідше страждають на діабет другого типу. Також кава зменшує ризик розвитку хвороби Паркінсона і раку товстої кишки.

Четверте місце зайняв міф про небезпеку антибіотиків.

Антибіотики повинні призначатися лікарем з обов’язковим дотриманням рекомендацій по тривалості прийому. Без антибіотиків не обійтися, якщо мова йде про сепсисі і інтоксикації. Також виправданий їх прийом після операцій і при інфекційних захворюваннях.

На п’ятому місці – переконання про те, що стрес викликає виразку шлунка.

Стрес справді можна привести до ослаблення організму, але безпосередньо виразку або гастрит викликати не може. Ще в 1983 році вчені з’ясували, що причиною цих хвороб стає бактерія хелікобактер.

Міф про ефективність гомеопатії виявився на шостому місці.

Сьоме місце зайняв міф про те, що у повних людей обмін речовин гірше, ніж у худих.

Навпаки, «великі» чоловіки і жінки спалюють більше калорій, оскільки метаболізм безпосередньо пов’язаний із загальною масою тіла і м’язовою масою.

На восьмому місці – переконання про те, що морква здатна покращувати зір.

Морква містить вітамін А, але це не впливає на очі. Міф зародився під час Другої світової війни, коли британська інтелігенція розповсюдила слух про те, що їх пілоти їдять багато моркви.

Дев’яте місце посів міф про шкоду холестерину.

Холестерин входить в число обов’язкових будівельних елементів практично кожної клітини організму. При цьому холестерин поділяють на «поганий» і «хороший». «Поганий» є в м’ясі і сирі, а «хороший» – в горіхах, насінні і рибі.

Замикає топ-10 міфів оману про те, що щеплення шкідливі.

Люди побоюються, що вакцинація може викликати ускладнення. Проте користь вакцин перевищує ризики (біль і почервоніння на місці уколу, головний або м’язова біль, жар) їх застосування.
Джерело: newsyou.info

Опубліковано: 15-8-2017