І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Риб’ячий жир шкідливіше, ніж здається

Іспанські дієтологи з Гранадского університету стверджують, що регулярне включення олії соняшнику та риб’ячого жиру в раціон являє собою істотну загрозу для здоров’я печінки.

Іспанські дієтологи з Гранадского університету стверджують, що регулярне включення олії соняшнику та риб’ячого жиру в раціон являє собою істотну загрозу для здоров’я печінки, передає Ukr.Media.

В ході експерименту вчені годували щурів їжею з добавками різних масел, у числі яких був риб’ячий жир, а також оливкову і соняшникову олії. При довгостроковому включенні в раціон риб’ячого жиру та олії соняшнику в тканинах печінки тварин відбувалися незворотні порушення. В результаті у піддослідних щурів розвивалися зміни печінки, що призводять до неалкогольного стеатогепатиту — важкій формі неалкогольної жирової хвороби печінки.

За словами вчених, ця ситуація відбувається через відкладення жиру в тканинах печінки і, як наслідок, запалення і пошкодження її клітин. Це, в свою чергу, підвищує ймовірність розвитку цирозу і злоякісних пухлин органу.

Оливкова олія було визнана найбільш безпечним для організму людини і, зокрема, для його печінки. Практично довічне надходження риб’ячого жиру в організм збільшувало оксидативний стрес для клітин печінки, гнітило роботу мітохондрій, знижувало функції клітин.

Прийом соняшникової олії підвищував ризики розвитку фіброзу печінки, негативно впливав на структуру органу та експресію генів, активізував процеси окислення в клітинах печінки.

Опубліковано: 11-2-2018