Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

Прогресивний розвиток чи марнотратство: куди підуть мільйони гривень призначені на розбудову Чернігівщини?

До 10 січня триватиме оцінювання проектів, які можуть бути реалізовані на території Чернігівщини за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.

Експерти оцінюють проекти по п’ятьом критеріям:

 

– ступінь впливу проекту на вирішення проблеми;

– інноваційність проекту;

– рівень співфінансування;

– соціально-економічна спрямованість проекту;

– частка населення громади,на яку впливає реалізація проекту.

Державний фонд регіонального розвитку ( ДФРР ) є головним з ключових інструментів фінансування розбудови громад України. Він створений для того, щоб підтримувати проекти, які б розвивали регіони, створювали нові робочі місця та покращували життя громади.

На жаль, ми вкотре бачимо, що комісія не рідко підтримує проекти, які мають локальний характер і можуть в більшості вирішуватися за рахунок місцевих бюджетів. Взяти наприклад проекти ремонту доріг, двоє з яких на даний час оцінювання входять в десятку з найбільшим рейтингом. Чи ремонти вже існуючих будівель ( школи, садочки, їдальні, пральні та інші комунальні об’єкти), на які виділяється більшість коштів з фонду. Таким міщанським підходом Чернігівщині розвитку не бачити ще не одне десятиліття.

На захист членів комісії, можна сказати те, що вони оцінюють проекти подані представниками міст та районів області. А ті ж у свою чергу, за звичною традицією, не проявляють стратегічного бачення розвитку своїх територій і обмежуються тільки ремонтами вже існуючої, ними же і занедбаної, комунальної інфраструктури. У переліку проектів є лише декілька дійсно корисних справ: будівництво нових ліній вуличного освітлення та водопроводів.

 

Має намір продовжувати реконструкцію «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», що є вкрай необхідною справою для мешканців області, адже онкозахворювання з кожним роком забирають все більше життів. Об’єктивно аналізуючи перелік з більш ніж 500 проектів можна визначити ще декілька, які заслуговують на обов’язкову підтримку та максимально повинні набирати бали згідно положення про оцінювання це:

 

– будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами (типової будівлі басейну «Н2О-Сlassik»), який стане першим сучасним басейном в області та буде збудований в м. Ніжині, в якому будуть не тільки оздоровлюватися мешканці центральної частини Чернігівщини але й зможе приймати змагання міжнародного рівня;

– добудова багатостраждальної Носівської школи №5 та добудова нового корпусу Прилуцької гімназії №1.

 

Тому, вкотре члени комісії з розподілу коштів ДФРР мають прийняти непросте рішення: підтримати проекти, які розвивають регіон та створюють комфорт для мешканців, чи ж виправляти помилки чиновників, які прагнуть за рахунок ДФРР приховати свою неефективну роботу.

Треба зазначити, що у 2017 році вперше в комісії по розподілу коштів ДФРР по Чернігівській області з’явився представник з Ніжина, яким став обласний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько. До цього часу не було жодного члена комісії, який представляв ,би інтереси Ніжина. Та, чомусь до складу комісії у 2018 році Сергій Охонько не був включений. Але все-таки Ніжин не залишився без представника, по квоті зайшла депутат від БПП «Солідарність» Наталія Копиця.

Джерело: Високий Вал

Опубліковано: 8-1-2018