І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Поліція Ніжина знайшла та затримала злочинця, який «обчистив» один із банкоматів

18.01.2018 до Ніжинського відділу поліції звернувся представник ПАТ КБ «Приват Банк» та повідомив, що невідома особа пошкодила один з банкоматів міста Ніжина  та заволоділа готівкою на суму понад 450 тис. грн.

Менше місяця знадобилося ніжинським поліцейським для встановлення осіб, які скоїли  даний злочин. У співпраці з кіберполіцією їм вдалося вийти на слід двох «хакерів» з м. Чернігова повідомила сайту “Нежатин” представник Ніжинського відділу поліції Інна Музиченко.

Оперативну інформацію реалізували шляхом проведення гласних та не гласних слідчих дій. Зібравши достатню кількість доказів та знаючи адресу тимчасового житла підозрюваних, співробітниками Ніжинського відділу поліції проведено санкціонований обшук. В результаті затримано 63-річного чоловіка, який і був необхідний правоохоронцям. Його співучасника затримано раніше поліцейськими одного з відділів поліції області, оскільки географія «високотехнологічних» крадіжок не обмежувалася лише м. Ніжин.  У квартирі знайшли також пакет з готівкою та пристрої, які, імовірно, і використовувалися для втручання у роботу програмного забезпечення банкомату. Вказане обладнання вже направлено судовим експертам, які і дадуть слідству відповідь про спосіб вчинення такого нового для нашого регіону злочину.

Наразі чоловіку та його співучаснику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За вчинення злочину передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена у великих розмірах) їм загрожує від п’яти до восьми років в’язниці.

Сектор моніторингу Ніжинського відділу поліції

 

Опубліковано: 12-2-2018