І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Пожежа на Ніжинщині: батько п’ятьох дітей втратив будинок, і у нього можуть відібрати малечу

Чоловікові потрібна допомога у відбудові та збереженні родини.

Батько-одинак із п’ятьма дітьми на Чернігівщині зостався просто неба після пожежі. Тепер соціальні служби погрожують забрати дітей в інтернат, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

П’ять хвилин на велосипеді дорогою додому після повідомлення про пожежу були найдовшими в житті Сергія Хондогія. “У мене вистрибувало серце”, – зізнається він. Чотири кілометри від роботи чоловік, зізнається, їхав вічність. “Ще здалека видно було, від церкви бачив чорний стовп”, – каже погорілець.

Вогонь не лишив господарям майже нічого: покрівля повністю обвалилася, почали тріщати стіни. Тріщить тепер по швах і ціла велика родина: Катерині зараз 15, Ярославу – 14, Богдану –13, Роману – 11, Руслану – 10. Мати пішла від них два роки тому, вагітна ще однією дитиною. “Зрозумів, що буде легше, ніж із нею. З нею ще важче. Вони дітьми взагалі не займалася: виспалася, пішла – подруги, друзі. Вечором повернулася, виспалася та жодного клопоту”, – каже Сергій.

Після розлучення діти мають лишити із ним – іншого варіанту Сергій навіть не розглядав. “Хтось кидає діток, комусь не потрібні, а для мене дітки – це все в житті”, – не приховує сліз чоловік. Він плаче, бо опинився перед загрозою втрати своєї родини. Перше, ніж довірити малечу самотньому чоловіку, соціальні служби поставили умову: він має зробити ремонт у будинку. На час ремонту забрали дітей до інтернату. “Комісія прийде і каже: ну там ще не пофарбовано – не віддаємо дітей, знову приїдемо через місяць. Через місяць – а тут ще плитка не покладена у ванній, ні, ми не можемо – ще занавісок немає”, – розповідає батько.

Доки батько опановував домашній дизайн, діти в інтернаті проходили геть іншу школу – навчилися битися та курити. Про те, що сини бавляться цигарками, Сергій дізнався лише тоді, коли вони “скурили” і сарай, і хату. “На пачках пишуть: куріння вбиває. Вбило все – дім знищило”, – каже чоловік. Родині зараз немає де жити – а це означає, що може справдитися найстрашніший із його страхів. “Ви ж розумієте, на сьогоднішній день у місті немає соціального житла. Один із виходів – це якраз поміщення дитини у центр реабілітації”, – каже директор Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Кучеровська.

Трьох найменших зараз терміново прилаштували у табір. Старші допомагають розбирати завали. Один з курців, 14-річний Ярослав, палити вже кинув. “Ніколи я не візьму”, – твердить хлопець. На щастя, вціліли дві батькові швейні машинки – чоловік буде з роботою, бо він шиє та ремонтує взуття. Найбільше дочка Катя радіє дивом вцілілому альбому з фотографіями. “Тут усе моє дитинство, вся пам’ять. Тут майже все моє життя”, – каже вона.

Читайте також: На Київщині прогримів вибух у квартирі багатодітної родини

Чи знає мати, в якій біді опинилися, покинуті неї п’ятеро дітей та скільки пар взуття треба відремонтувати Сергію, щоб заробити на новий будинок й не втратити дітей? Продовження історії дивіться у вівторок у випуску ТСН.19:30. Наразі ж кожен може допомогти чоловікові відбудувати житло та зберегти біля себе своїх діток.

Реквізити для безготівкового поповнення банківської карти батька:

Банк отримувача: КРД АТ “Райффайзен Банк Аваль”

Код банку (МФО): 322904

Отримувач: КРД ПАТ “Райффайзен Банк Аваль” Хондогий Сергій Васильович

Код банку (ЄДРПОУ): 23494105

Розрахунковий рахунок банку 26258003834

Призначення платежу (бухгалтерський зміст проведення): Поповнення карткового рахунку Хондогий Сергій Васильович № 1264235200

Для готівкового поповнення карти: 4188372902678589

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Опубліковано: 15-8-2017