Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

Олег Драчук: «з порогу», і до роботи

Інтерв’ю з  відомим ніжинським поетом-гумористом, бардом, лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських фестивалей естрадного мистецтва, та віднедавна директором Ніжинського будинку культури –  Олегом Драчуком.

 

 – 15 грудня Вас офіційно було призначено на посаду директора. Олеже  Юрійовичу, чим в першу чергу перейнялися?

– З ознайомленням  з документацією та колективом. Хоча, я колектив знаю, а він мене. І дуже давно. Багато років поспіль приймав участь у різноманітних заходах, та виступав на сцені Ніжинського будинку культури, і як у якості артиста, так і ведучого.

–  Тобто «з порогу», і  в роботу. І часу,  напевно, не було на розкачку…?

–  Мені повезло, що я розпочав свою роботу в канун Новорічних свят. А  свята ми зустріли вже з новою аппаратурою: нові пульти, озвучка… Вдалося освітлити  концертну залу енергозберігаючими, світлодіодними лампами.

– Олеже  Юрійовичу, то ви вже почали реалізовувати пункти з вашої передвиборчої програми?

– Так. Процес пішов, початок є…

– Чи є в планах ремонт будівлі знадвору?

– Я б сказав, що це необхідність. На цьому тижні були спеціалісти, які обстежували будівлю, і надалі буде визначатися об’єм роботи та складатиметься кошторис. Думаємо, що робити з балконом. Він  потребує ремонту та укріплення.

 -А одяг сцени будете міняти?

Думаємо й  про це. Це відповідає потребам будинку культури.

 -А як бути з опаленням приміщення, адже в окремих залах там воно взагалі відсутнє?

Вже займаємось цим питанням.  Два приміщення недостатньо опалюються  – хореографічний клас, де займаються дітки. Та костюмерна. А холод – це ще й сирість. Також хочемо облаштувати кабінет, де б знаходився і режисер, і методист разом, аби працювалося як кажуть – весело і в одному напрямку.

 – Відійдемо від адміністраторських питань. Хочу запитати про  фестиваль бардів, який Ви плануєте започаткувати у Ніжині!

Для початку хочу заснувати в будинку культури студію авторської бардівської пісні. І навіть вже є талановиті виконавці,автори, які погодились брати участь.

– А в Ніжині їх багато?

– Ооо…багато їх не буває. Денис Приданніков і Олексій Шевченко. Та інші. А бардів в Ніжині достатньо, аби створити студію. Вже є і контакти з бардами Чернігова. Тож, для початку зробимо концерт. Безкоштовно. А далі…Фестиваль.

– Чи обмежитесь цим фестивалем, і чи будете розвивати інші напрямки?

Я не можу цим обмежитись, адже  перед культурною сферою  стоїть багато завдань, а головне – реалізація державної політики в галузі культури, а  це забезпечення потреб громадян, ніжинців в організації дозвілля та відпочинку. І завдання, які стоять,  потрібно розвивати у всіх напрямках. Тож будемо залучати нові таланти усіх вікових категорій. Також в планах розвивати  хореографію. Є задум провести фестиваль степу. Залучимо іноземців з Латвії , Польщі, Великобританії, Грузії.

– В передвиборчій програмі Ви озвучили, що Ніжинський будинок культури потребує розширення штату ?

– По штатному розпису є питання.  І щоб міський будинок культури дійсно був центром культури і дозвілля, його потрібно доукомплектувати. На сьогодні наш колектив складає 16 чоловік. В  адміністративно-господарчому процесі беруть участь усі: і творча, і технічна групи. Роботи вистачає, окрім концертів багато паперової роботи: плани, звіти тощо. У нас немає звукорежисера, звукооператора.  Моя позиція – в будинку культури повинен бути і  інженер по світлу, й по звуку, і працівник сцени.

–  А щодо кіно. Ви казали, що і його в планах знімати?

Є в планах створення  кіно-режисерської групи. Може це буде студія. В думках знімати відеохроніку: концерти, виступи, свята, загальноміські заходи. Можливо зйомка документальних фільмів про видатних особистостей, сучасників, а їх багато. Хочу, щоб про них знали. У мене є думка –  на будинку культури розмістити  монітор, де б перехожі та гості міста, йдучи зупинялися та дивилися  сюжети про наш славний Ніжин. Наше ж місто недарма увійшло у сімку чудес України.

–    Чи буде Будинок культури заробляти? І яким чином?

–   Однозначно. По – перше – це гастролі. В планах створення пересувної бригади. Поки що намітили гастролі у межах нашої області, а далі…

 – Про Вас  можна сказати, що Ви людина з харизмою, людина-«концерт»… До Вас однозначно будуть прислухатися як підлеглі,  так і Ваше керівництво!

–    Знаєте! Про свою харизму можу сказати, що я іноді і сам себе уже боюся. (Олег  Юрійович посміхаючись. ав. ) Є харизма. Є й характер, а головне – є бажання працювати.

–  Чим хочете запам’ятатися,  як керівник Будинку культури?

–    Таких амбіцій у мене не було, і не буде. Нехай запам’ятовуються справи, а не прізвища…

–  В біографії написано – «полишив педагогіку та пішов в артисти». Працювали і правоохоронцем. Нині  Ви співаєте, пишете… Звідки у вас такі таланти?

–     Творчими були всі предки. Писали вірші, грали на інструментах, знали іноземні мови. Дідусь родом з Варшави, бабусине коріння – також польського походження. Я пишу вірші з дитинства, з дитинства і співаю. А чому пішов з педагогіки?  Чесно скажу. Працював в школі заступником директора з виховної роботи у ті часи, коли не платили по-півроку зарплату. Довелося поєднувати педагогіку зі сценою, а потім взагалі перейшов на професійну сцену. І це стало моїм хлібом, і  моїм життям. Заснував театр гумору та пісні.

–    Діти Ваші пішли по творчій стежині?

–   Старша донька – співачка, молодша танцює, вона фітнес – тренер. Співає і дружина.

–  Що побажали б ніжинцям  в Різдвяні свята?

–   Миру на нашій землі, душевного тепла та доброти  в серцях, добробуту, любові і взаєморозуміння у родинах, всім бажаю міцного здоров’я і довголіття! Веселих Різдвяних свят ! Нехай Господь береже Україну! Нехай буде Мир! Слава Україні!

Спілкувалася  Тетяна Марченко

фото автора

 

 

Опубліковано: 6-1-2017