І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Ніжинці, ліквідатори ЧАЕС: їх подвиг не забудеться ніколи

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.

14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Тож 14 грудня в Ніжині, як і по всій Україні відзначили «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС». Зранку в стінах Ніжинської міської ради грамотами виконавчого комітету ніжинської міської ради «За активну життєву позицію мужність і героїзм, вагомий особистий внесок у справу захисту українського народу від наслідків найбільшої техногенної катастрофи сучасності та з нагоди дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» нагородили  Володимира Хомеченка, Генадія Зубка, Анжеліку Ляшенко, Ірину Христосенко, Світлану Мархай, Сергія Шевченка, Сергія Дудкевича, Валерія Толочка, Володимира Кожуховського, Олександра Синька, Володимира Ярмака¸ Григорія Головко та Юрія Колодко.

Заступники міського голови Григорій Олійник та Ігор Алєксєєнко звернулись  до  ліквідаторів ЧАЕС, висловили слова вдячності за їхній неоціненний подвиг та саможертвенність, яка врятувала мільйони життів. В свою чергу, голова ніжинської спілки ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, звернувся до представників керівництва міста з проханням посприяти проведенню виховних заходів серед молоді міста за участі ніжинських ліквідаторів аби підростаюче покоління не забувало фатальні помилки минулого.

Після відбулось покладання квітів до памятника Чорнобильцям. Під час церемонії священнослужителі міста відслужили панахиду за покійними героями-чорнобильцями.

Опубліковано: 14-12-2016

Залишити відповідь