І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Ніжинські учні старанно досліджують життєвий шлях Тараса Шевченка. Фото

Розпочалися шевченськівські дні. Учні школи №15 , 2-А класу, класним керівником якого є  Волинець Т.А., провели виховний захід: «Кобзарем його ми звемо…»

До цього заходу діти готувалися заздалегідь. Розділилися на групи «Всезнайки», «Історики», «Мовознавці», «Дослідники». Кожній групі було задане домашнє завдання. Консультанти презентували групи.

Група «Всезнайки» підготувала цікавинки про життя поета і художника.

Згадали, що у 1846 році Шевченко приїздив до Ніжина. А у Липоврозі жила Лукер’я Полусмакова – українка, дівчина-кріпачка, з якою хотів одружитися Т. Шевченко в останні роки життя в Петербурзі (1860р). Але одруження не відбулося. Після поховання у Каневі, Лукер’я Полусмакова жила там і доглядала могилу. Група «Дослідники» підготувала тлумачення слова кобза, кобзар.

 Група «Історики» досліджувала, чому Т. Г. Шевченка було поховано у Каневі.

Група «Мовознавці» – підготувала цікавий ребус, розгадавши який, учні дізналися, як поет назвав книгу свого життя. Та підібрали текст у якому потрібно було вставити пропущені букви і дізнатися що нам заповів Т. Шевченко.

Провели конкурс на кращого читця віршів Т. Г. Шевченка. Презентували свої малюнки, вишиті портрети Т. Шевченка.

Пам’ять про Т. Шевченка живе у наших серцях. Він є нашою гордістю, честю, славою. Пам’ятники Шевченку споруджено в багатьох містах і селах України, а також у далеких США, Канаді та інших країнах.

Опубліковано: 9-3-2018