Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

Ніжинські депутати вирішували як розблокувати рахунки управління соцзахисту та «провчити» державу

До управління праці та соціального захисту Ніжинської міської ради надійшов лист від ПАТ «Укртелеком» із проханням компенсувати підприємству 44 700  гривень. Саме на таку суму, за даними підприємства, у грудні 2015 року «наговорили» мешканці Ніжина, які користуються пільгами на послуги зв’язку. Через заборгованість всі рахунки установи по незахищених статтях. В «Укртелекомі» зауважують, що у деяких містах країни затрати підприємству вже компенсували.

Саме враховуючи таку ситуацію, 16 травня була скликана позачергова сесія міської ради. На порядку денному стояло питання про виділення необхідної суми на погашення заборгованості.

 Валентина Кулініч, начальник управління соцзахисту населення пояснила ситуацію:

«Чинним законодавством передбачено надання пільг на проїзд та послуги зв’язку пільговим категоріям населення.

Проте, з 2016 року законом про державний бюджет відповідних субвенцій не було передбачено до нашого міського бюджету. Натомість, у грудні 2016 року було внесено зміни до бюджетного фонду. Передбачено право в бюджеті всіх рівнів здійснювати видатки на пільги з послуг зв’язку і інші передбачені законодавством пільги. Проте, затверджуючи міську програму «Турбота»  на 2017 рік видатки ми передбачили лише на пільговий проїзд для автомобільного і залізничного транспорту. Але склалась така ситуація, що «Укртелеком», надаючи пільги з послуг зв’язку – це абонплата за телефон та безоплатна його установка для окремих категорій громадян не отримують відшкодування з державного бюджету. Тож на нас було подано до суду. Ми пройшли судові інстанції і всі рішення суду на користь «Укртелекому».  Нам заблокували всі рахунки установи по незахищених статях, а до них відносяться видатки на соцвиплати і з державного і з місцевого бюджетів, а також виплати поштового збору за доставку допомоги, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету. Станом  на 2016 рік заборгованість установи складає 500 000 гривень.»

 

Депутати прийняли рішення  виділити необхідну суму на погашення заборгованості в розмірі 44 700, аби розблокувати рахунки установи. Але на цьому обговорення питання не закінчилося. Наслідком такого рішення стало обурення: «Чому ми маємо приймати рішення встановити пільги на оренду для державних установ, якщо держава перекладає на міський бюджет компенсацію пільг?» Треба сказати, що бюджет міста кожного року втрачає близько 10 000 000 даючи пільгу на оренду землі держустановам. Тож серед депутатів постало питання розглянути можливість скасувати пільги аби міський бюджет не втрачав такі суми, які потім можна буде використовувати на ті ж самі пільгові компенсації для населення.

 

Марина Волинець

Опубліковано: 17-5-2017