Щастя - не мета життя, а його засіб
  • :
  • :

Ніжинські автомобілисти паркуються на зупинках

Навіть п’ятихвилинна парковка на зупинках громадського транспорту може коштувати водіям від 255 гривень. Згідно з ПДР, зупинятися легковим авто можна не ближче, ніж за 30 метрів від зупинки.

На черговому засіданні щотижневої наради керівників, що відбулося  9 січня, перший заступник міського голови Григорій Олійник, вкотре, звернувся до представника ніжинського відділу поліції Інни Музиченко із зауваженням, з приводу неприйняття мір працівниками поліції щодо паркування авто на зупинках громадського транспорту повідомляє НіжинНьюз.

Як неодноразово наголошував Григорій Олійник, у Ніжині дуже часто бувають припарковані автомобілі на зупинках по вул.Московська, біля міськлікарні та на площі ім.І.Франка: «Звичайно, що на площі цим грішать таксисти, особливо у вечірню пору», – каже Григорій Олійник.

Ну а в решти місцях такі порушення теж трапляються, але вони епізодичні.

«Я так розумію, що зупинка громадського транспорту має бути саме для громадського транспорту, а не для всіх, кому заманеться, – розповідає ніжинський водій. – Невже люди не розуміють, що зупиняючи чи паркуючи власне авто на зупинці громадського транспорту, вони тим самим створюють перешкоди для водіїв маршруток. А далі починається ланцюгова реакція – водій маршрутки немає місця на зупинці, тому зупиняється за її межами і таким чином перекриває рух для решти транспорту».

Чимало людей, в тому числі і водіїв, добре не знають правил дорожнього руху.

Слід зауважити, що згідно з правилами дорожнього руху, на зупинках громадського транспорту заборонено паркування чи просто зупинка для інших видів транспорту. Тобто, якщо зупинки для маршрутних автобусів, значить там мають зупинятися тільки ці види транспорту. Ця заборона діє і для таксистів. Таксисти мають право для посадки чи висадки пасажирів зупинятися у відведених для них місцях, або ж у будь-яких інших місцях, де не заборонена зупинка.   Зупинка і стоянка автомобілів заборонена на відстані ближче, ніж 30 метрів до і після посадкового майданчика, йдеться в ПДР України. Якщо посадкового майданчика немає, тоді зупинка забороняється на відстані 30 метрів до і після дорожнього знаку, який сповіщає про зупинку.

Така вимога, прописана у правилах, пояснюється тим, що водії маршрутних транспортних засобів повинні мати можливість вільно заїхати на зупинку та виїхати з неї. Інші водії не повинні їм у цьому створювати перешкоди.

Тож, проблема з паркуванням автомобілів на зупинках громадського транспорту у Ніжині є, такі порушення трапляються, але чи є вони масовими?

Вікторія Коломійченко для сайту “NizhynNews”

Опубліковано: 11-1-2018