І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Новий хірургічний клей закриває рани за 60 секунд

Біомедичні інженери з Австралії і США розробили високоеластичний хірургічний клей, що закриває рани за 60 секунд.

Клей під назвою MeTro ідеально підходить для герметизації ран в тканинах, які постійно розширюються і звужуються – легких, артеріях, серце. Він ущільнюється всього за 60 секунд після обробки ультрафіолетовим світлом. Технологія має нетоксичний деградуючих фермент, який визначає, як довго буде діяти герметик (від кількох годин до кількох місяців). Це забезпечить достатній час для загоєння рани.

Клей випробували на гризунах, свинях і собаках. Він швидко і успішно закривав рани в артеріях і легких без необхідності накладання швів або скоб.
Герметик MeTro поєднує в собі природні еластичні білкові технології і світлочутливі молекули.

«Як тільки рідина контактує з поверхнями тканин, вона твердне, набуває гелеобразную форму і не розтікається», – пояснила Насим Аннабі, інженер-хімік з Північно-Східного університету Бостона, що займалася застосування MeTro в різних клінічних умовах. – «Потім ми додатково стабілізуємо її. Коротка світлова обробка дозволяє дуже точно розмістити герметик і щільно зв’язати його зі структурами на поверхні пошкодженої тканини ».

Професор Сіднейського університету Ентоні Вайс запевняє, що цей клей нагадує силіконові герметики для кахельної плитки.

«MeTro заповнює” прогалини “і знаходить форму рани», – сказав учений. – «Він добре взаємодіє з тканинами людини, сприяючи їх загоєнню».

За словами вчених, розробка допоможе лікувати серйозні внутрішні рани і стане в нагоді лікарям швидкої допомоги на місцях аварій і в зонах військових дій. Також вона полегшить проведення стаціонарних операцій.
Наступним етапом впровадження технології MeTro стане її клінічне тестування на людях. Дослідники сподіваються, що скоро клей використовуватимуть в лікарнях.

Опубліковано: 9-10-2017