І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

На Чернігівщині в жовтні запустять новий крохмальний завод

Наприкінці жовтня ПБП «Вимал», один із провідних вітчизняних виробників крохмалю, відкриє новий завод на Чернігівщині в с. Новий Білоус .

Про це повідомляє propozitsiya.com.

Завод зможе випускати до 600 тонн крохмалю на добу. Запуск нового підприємства суттєво розширить можливості фірми, яка випускає крохмаль з 1992 року, позаяк існуючі потужності дають змогу випускати лише 45 тонн крохмалю на добу.

Будівництво компанія веде силами одного зі своїх підрозділів — «Вимал-Спецбуд». Новий завод буде обладнаний устаткуванням провідного європейського виробника — компанії Larsen.

«Підприємство випускатиме крохмаль, який відповідатиме європейським стандартам, і буде сертифікований за основними передовими світовими системами управління якістю та безпекою продукції», — розповів директор фірми Сергій Самоненко.

Власники заводу сподіваються експортувати значну частку обсягів виробництва нового підприємства, зокрема, до ЄС. Вже зараз «Вимал» експортує крохмаль до країн СНД, Китаю.

Нині підприємство докладає зусиль до формування сировинної бази. Другий рік триває проект із вирощування на замовлення «Вимал» насіннєвої картоплі спеціальних сортів із високим вмістом крохмалю. Вже вирощено певний обсяг посадкового матеріалу, який буде використано для вирощування картоплі, що буде здаватися на завод.

«Вимал» шукає постачальників товарних партій сировини з високим вмістом крохмалю в різних областях. Для заохочення картоплярів компанія розробила спеціальну тарифну сітку, згідно з якою здавачі картоплі найвищого класу (з крохмалистістю від 18 до 25%) отримуватимуть 15 коп/кг за кожний відсоток крохмалю. Таким чином, картоплю з вмістом крохмалю 18% прийматимуть по 2,7 грн/кг, а з вмістом крохмалю 25% — по 3,75 грн/кг. Це більше, ніж прогнозована картоплярами ціна в розпал цьогорічного сезону збирання (2 грн/кг).

Після запуску крохмального заводу власники планують розширити асортимент виробництва за рахунок протеїну, органічного добрива та інших продуктів переробки картоплі. Запуск виробництва цих продуктів заплановано на 2018—2020 роки.

Власник ПБП «Вимал» Віктор Лазар мріє про мережу з принаймні трьох таких заводів у різних регіонах країни загальною потужністю до 800 тис. тонн крохмалю на рік. Тоді підприємство змогло б увійти до числа не тільки вітчизняних, а й європейських лідерів ринку.

Опубліковано: 10-8-2017