І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

На Ніжинщині діти ознайомлюються з важливістю здорового харчування

Земля – наша годувальниця

Так завжди  з повагою і любов’ю  ставились до землі наші предки.

Людська вдячність за щедрість  природи виявлялась у бережливому ставленні до земельних ресурсів. У свою чергу земля віддячувала людям за їх працю багатими врожаями. Здоров’я землі переходило у силу душі і тіла тих, хто жив і працював на ній, оберігав і відновлював її.

Споживацьке ставлення до природних ресурсів  порушило гармонію людини і природи, зменшило її сили до самовідновлення, тим самим погіршило якість і безпеку сільськогосподарської продукції. Сучасні продукти харчування  значно захімічуються, починаючи з поля, і подальшого виробництва.

Незалежний моніторинг здоров’я дитячого населення засвідчує збільшення хвороб, пов’язаних з харчуванням. У зв’язку з мораторіями, накладеними на перевірки харчових продуктів висока відповідальність за їх безпеку  лягає на батьків, вчителів, небайдужу громадськість.

Громадська екологічна організація МАМА-86-Ніжин, в партнерстві із зацікавленими сторонами постійно працює для підвищення обізнаності дітей в сфері  харчової безпеки. Три роки поспіль організація проводить «Тижні екологічного споживача», презентуючи сучасні проблеми в харчовій  галузі та шляхи їх вирішення.

Основною метою таких заходів є підвищення обізнаності населення, в особливості дітей, де піднімається  питання зменшення ризиків для здоров’я від підвищення споживацької культури.

 6 листопада, на запрошення педагогічного колективу Крапивнянського Навчально-виховного комплексу ЗНЗ-ДНЗ I-II ст. до закладу завітали активісти руху за здоровий спосіб життя і безпечне довкілля.

Директор закладу Ляшенко Олена Миколаївна гостинно познайомила гостей з територією школи і дитячим садком. Приємне враження від  затишку, оновлених меблів, охайних класів з українськими традиційними символами. До речі, деяким міським школам  це могло б бути прикладом, як виховувати учнів в національно-патріотичному  дусі. Видно, що у цьому закладі відповідально працює весь колектив.

Голова ГО «МАМА-86-Ніжин» презентувала зібрану інформацію джерел різного рівня щодо сучасної оцінки харчової безпеки та зменшення ризиків для здоров’я, в особливості для дитячого населення. Конкретніше було повідомлено про забруднення сільськогосподарської продукції пестицидами та агрохімікатами, які в кінцевому рахунку негативно впливають на здоров’я споживачів.

Незалежний моніторинг стану здоров’я школярів засвідчує факт зростання хвороб, пов’язаних із харчуванням. Одним із важливих кроків профілактики захворювань є наближення до природного вирощування і виробництва харчової продукції. таким кроком може стати екологічно-відповідальне харчування, яке корисне для людини і нешкідливе для довкілля. Наостанок для роздумів було запропоновано наступні кроки  назустріч природі для захисту здоров’я:

  1. Дізнайся більше і передай знання іншим;
  2. Купуй свідомо і не об’їдайся;
  3. Надавай перевагу сезонному та місцевому;
  4. Купуй органічне;
  5. Вирощуй власне і готуй сам.

Про найцінніший, традиційний для українців і корисний продукт розповів відомий  в Україні бджоляр, земляк крапивнян  Балаш Петро Іванович.

Діти з цікавістю слухали розповідь про Божу комаху-трудівницю – бджолу. Вихованці закладу впевнено підтримували діалог та щиро дякували за науку бути здоровим.

ГО «МАМА-86-Ніжин» дякує колектив у Крапивнянського дитячого закладу за турботу про здоров’я дітей.

 

Для сайту “Нежатин” Валентина Щокіна

 

Опубліковано: 13-11-2017