Щастя - не мета життя, а його засіб
  • :
  • :

Народний депутат відповів на актуальні для ніжинців питання

5 січня у великій залі Ніжинської міської ради народний депутат України Олександр Кодола провів прес-конференцію з засобами масової інформації свого виборчого округу. Прес-конференція почалася з прямої мови народного депутата Олександра Кодоли, в якій він наголосив на своєму найголовнішому завданні – законотворчій діяльності. Депутати мають приймати необхідні для країни закони, роблячи країну успішною, прогресивної і сучасною, що напряму вливає на покращення добробуту кожного окремого громадянина нашої держави. Також поздоровив всіх з Різдвом Христовим і Новим роком. Побажав всім присутнім успішності в прийдешньому році, миру і стабільному розвитку нашої держави.

Говорячи про свою діяльність у Верховній Раді, Народний депутат зосередив увагу на поданих ним законопроектах. А їх, як зазначив Олександр Кодола, за три роки подано 72, з яких протягом 2017 року – 18. Набуло чинності – 9.

За три роки депутатської діяльності за його ініціативи на розвиток 209 виборчого округу надійшло 84 мільйони гривень. В 2017 році було виділено 12,8 млн. гривень на Ніжин і 7,2 млн. гривень на Ніжинський район.

Представників ніжинських ЗМІ також цікавило багато питань. Деякі з них редакція «Нежатин» вирішила висвітлити.
Чи можна вже говорити про конкретні субвенції на соціально-економічний розвиток Ніжина на 2018 рік, і в якому розмірі?
Що стосується обсягів субвенцій на 2018 – це залежить від співпраці кожного народного депутата мажоритарника з Кабінетом міністрів. Наперед ми не знаємо, який саме розмір субвенцій буде в кожному конкретному році. Це залежить від можливостей державного бюджету і співпраці. Особисто я сподіваюся, що обсяги майбутніх субвенцій не будуть нижчими за минулорічні. В минулому році вдалося залучити 35 млн. гривень на розвиток Ніжина. Але я не можу загадувати наперед, треба ставити перед собою амбітні цілі і плани.
Є інформація, що ви підтримали будування фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейном  в Ніжині по вулиці Незалежності, яку суму плануєте залучити на цей проект?
Я хотів би, щоб в Ніжині був сучасний оздоровчий комплекс, цього потребує кожне місто. Але треба виходити з тих можливостей, які ми маємо на сьогодні. 10 січня буде проведена конкурсна комісія ДФРР, на якій буде вирішено питання про виділення коштів для будівництва нового басейну. Якщо  ДФРР прийме рішення про виділення коштів, то я і моя команда радо долучимося до фінансування в розмірі до 5 млн. гривень.
Хочеться додати, що завдяки коштам, залученим за його ініціативи, продовжується реконструкція басейну на базі ЗОШ№16, також встановлено дитяче ігрове містечко «З турботою про дітей».
Надання Ніжину статусу історико-культурного заповідника України, чи можливо це?
Просто надати статус неможливо і не правильно, фінансування повинно бути або з державного, або місцевого бюджету. Згідно бюджетного законодавства це має фінансуватися з державного бюджету, наразі це додаткове навантаження. Я наполягаю на вирішенні цього питання і планую організувати зустріч з міністром культури, віце-прем’єром, прем’єр-міністром, а також з керівництвом міста Ніжина і ще раз наголосити на необхідності надання місту статусу історико-культурного заповідника України. Це питання на контролі і цього року в нас є шанс його вирішити.
Народний депутат являється заступником голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної радив майбутньому планує цілеспрямовано працювати над вдосконаленням і втіленням реформ у сфері житлово-комунального господарства України.
Зазначимо, що Олександр Кодола вже три роки працює над розвитком свого кругу, а це Ніжин, Варвинський, Ніжинський, Носівський, Срібнянський та Ічнянський райони і планує надалі працювати в основних напрямках – освіта та медицина. «Я завжди повторюю, що інвестиція в наших дітей – це інвестиція в наше майбутнє. Я ставлю собі за ціль, щоб кожна школа мала комп’ютерний клас», – наголосив Олександр Кодола.

Лілія Журко

Опубліковано: 9-1-2018