І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Ментальна арифметика тепер в Ніжині: рахування зі швидкістю калькулятора та всебічний розвиток дитини

Відтепер і у Ніжині відкрились курси ментальної арифметики за адресами: Успенська 6 та Московська 54, тел. 068 151 48 73.

Поки одні батьки шукають десятки гуртків для своєї малечі, інші – намагаються знайти один, на якому дитина могла розвиватись всебічно. Саме завдяки таким поглядам, стають дедалі популярнішими клуби ментальної арифметики.

Не так давно в Україні з’явилась ментальна арифметика. Мова йде про японську методику розвитку дитини за допомогою спеціальних рахівниць – абакусів. У результаті засвоєння методики дитина додає та віднімає, множить та ділить числа зі швидкістю калькулятора, швидше приймає рішення, краще використовує фотографічну пам’ять та творчу уяву.

Кожен урок діти засвоюють механізм додавання на абакусі та практикують, збільшуючи швидкість. Лише потім малеча відкладає абакус, намагається уявити та порахувати на ньому. Навчання ведеться у групах до десяти дітей, заняття триває годину раз на тиждень. Весь інший час діти мають практикувати вдома вивчену на уроці тему. За декілька місяців учні 5-6 років уже вміють рахувати зі швидкістю в секунду в голові числа до десяти та одночасно розповідають при цьому віршик! Навчання цієї вікової категорії базується на використання великої кількості розвиваючих ігор, метою яких є розвиток уваги, логічного та творчого мислення та зменшити непосидливість діток.

Навчання у групах 7-8 років і старших (від 9 років) відбувається значно активніше: за такий же відрізок часу вони встигають вивчити додавання та віднімання в уяві двозначних, а найстарші навіть трьохзначних чисел. Цій віковій категорії викладають і швидкочитання, яке не доступне ще молодшим, адже не всі з них і вміють читати навіть повільно.

Перший урок – безкоштовний і відкритий, аби спробувати навчитись рахувати швидко могла кожна дитина. А бажаючих дійсно багато. Клуб розпочав навчання у десятках міст та, окрім української, тепер є групи, де навчання ведеться англійською мовою.

У Indigo продумали усе, навіть те, як зробити так, аби діти не втрачали інтерес протягом усього процесу навчання. Так малеча тепер намагається зібрати якомога більше «Indigo-доларів», які потім можна обміняти на браслети, чашки чи футболки. Але зазвичай діти мотивують один одного, постійно змагаючись на швидкість та кількість правильно вирішених прикладів.

Особливо дітям подобається рахувати за допомогою спеціальної комп’ютерної програми. За кожні 10 правильних відповідей можна подивитись цікавий мультфільм, а за перші 300 відповідей з незвичного яйця, яке розташоване у кутку екрану, з’являється диво-створіння, яке потрібно годувати правильними відповідями.

Раз на півроку Indigo влаштовує масштабні Олімпіади: восени проводяться регіональні змагання, а навесні учні зі всієї України з’їжджаться до Києва, щоб визначити найкращих «ментальних арфиметиків» країни.  Переможці олімпіади, звичайно, отримують нагороди та призи, а батьки – ще одну причину пишатись своїми дітьми.  На Всеукраїнській Олімпіаді у травні навіть було зареєстровано рекорд України з найбільшої кількості дітей, які одночасно рахували на абакусах.

Перевагою Indigo є вік викладачів – усі вони молоді та досвідчені. Це допомагає їм знайти спільну мову з найменшими дітками та підлітками. Це і не дивно: навряд шкільні викладачі, які вчили методики викладання за часів  СРСР, вміють імпровізувати та знають усі пісні «Время и стекло» або  назвуть імена усіх герої мультфільму «LEGO Nexo Knights».

 

Хочете пересвідчитись усьому вищесказаному? Зайдіть в Інтернет: про ментальну арифметику вже розповіли десятки ЗМІ, а батьки опублікували сотні відео з успіхом маленьких-вундеркіндів. Або завітайте на відкритий урок, аби дати дитині шанс розвиватись та досягти успіхів у майбутньому.

 

Опубліковано: 30-1-2018