Щастя - не мета життя, а його засіб
  • :
  • :

Медики Ніжинщини організували Різдвяно-новорічне свято. ФОТО

Ніжинська районна лікарня під керівництвом головного лікаря Юрія Солодько 11 січня організували Різдвяно-Новорічне дійство з колядками та щедрівками, присвячене найгарнішим в світі українським жінкам

«Більш гарнішого, ніж національний одяг українських жінок нема ніде в світі. Різноманіття барв і технік вишивки, різноплановість і способи вжитку -це все зробило наш народ діамантом в скарбниці світової культури. Тому, колективу Ніжинської районної лікарні прийшла ідея зібрати всіх працівників медичної сфери району, а також запросити поважних гостей з керівництва району. Ми поєднали Різдвяні свята з розповідями про історію одягу. Сьогодні наші живі моделі продемонструють вам одяг з бабусиних скринь, якій вони знайшли і одягли на себе», – такими словами розпочав захід головний лікар районної лікарні Юрій Солодько.

Колектив медичних працівників, вдягнений в автентичний український одяг, почав виступ з віршів і пісень з побажаннями добра і щедрого вечора. Серед ескулапів в щедруванні приймали участь маленькі україночки – донечки працівників.

Людмила Фурса, на правах ведучої свята, повідала багато цікавинок щодо елементів убранства українських жінок. Зокрема, озвучили назви кожної частини українського вбрання і як вони змінювались з часом. Мало кому відомо, що убранство жінки в давні часи відрізнявся не лише на великій території, але й мешканці одного району могли носити різний за оздобленням і орнаментом одяг.

Кожне з відділень лікарні підготували пісні та оповідки. Виходячи до присутніх вони передавали атмосферу самобутньої української вечорниці.

В цьому залі поєднали минуле з сучасним. Поряд з українськими жінками, вбраними у вінки і платки, а також чортиняти, як древнім уявленням про сили зла були присутні Дід Мороз зі Снігуркою.

Атмосфера заходу була дуже сімейною і теплою, що залишило дуже приємні враження в душі. У залі лунав щирий сміх, а деяким щедрівкам люди навіть підспівували.

Дуже приємно, що ніжинські медичні заклади не лише виконують свої прямі обов’язки, але й піклуються про розвиток і добробут своєї душі.

Лілія Журко

Опубліковано: 12-1-2018