Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.
  • :
  • :

Маленькі ніжинці: «У світі все починається з мами»

Святкування Міжнародного дня матері в Ніжині почалося 14 травня, коли за ініціативи Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, підтриманої Ніжинською єпархією УПЦ Московського патріархату,  в усіх храмах єпархії відбулась особлива молитва за матерів України, нинішніх і майбутніх.

До організації заходів з нагоди Міжнародного дня матері та Міжнародного дня сім’ї центр соціальних служб залучив також партнерські організації освіти й культури та благодійників із числа  приватних осіб-підприємців.

16 травня матерів загиблих учасників АТО, прийомних мам та мам, які виховують і доглядають дітей з особливими потребами, було запрошено на урочистості до ДНЗ№ 21.

У святковій залі садочку матерів привітали начальник управління освіти Ніжинської міської ради Станіслав Крапив’янський і директор НМЦСССДМ Наталія Кучеровська. На свято був запрошений і депутат обласної ради від ВО “Батьківщина”, Сергій Охонько. В цьому році завдяки йому з міського бюджету були виділені кошти на ремонт підвалу, утеплення фасаду та ремонт даху. Своє привітання він розпочав словами: «Мені дуже приємно, що мене запросили на таке тепле свято. Я вдячний нашим матерям, які виховують нинішнє патріотичне покоління, яке в майбутньому зможе збудувати достойну і заможну державу. Бажаю вам, дорогі матері, міцного здоров’я, любові та сімейного благополуччя, чуйних діток, розуміння близьких. Думаю, що спільними зусиллями ми зможемо створити найкращі умови для зростання наших дітей».

Талановиті педагоги та вихованці дошкільного закладу на чолі                  з його завідувачкою Тетяною Пищик підготували чудову концертну програму для своїх шановних гостей, по закінченні якої кожна запрошена мама отримала на згадку  виготовлений дітками і їхніми наставниками подарунок. Як потім ділилися враженнями від цієї зустрічі матері загиблих воїнів, вони мимоволі бачили в дитячих обличчях знайомі риси своїх синів. Від душі аплодуючи маленьким артистам, кожна згадувала своє щасливе материнство – своє маленьке хлоп’я, рідного синочка, який завжди житиме в її серці.

Урочистості продовжились: екскурсією до художнього відділу краєзнавчого музею – для матерів дітей з особливими потребами, де вони оглянули виставку творчих робіт митців м. Ніжина, святковою зустріччю матерів загиблих учасників АТО у кафе «Фієста» (ФОП Олександр Тесленко) і зустріччю прийомних матерів – у кафе «Кейк-бар» (ФОП Тетяна Полуцька). За благодійної підтримки цих підприємців жінки отримали можливість поспілкуватись за чашкою чаю або кави із солодощами, поговорити про наболіле, обговорити плани на майбутнє, поділитись власним позитивним досвідом виховання прийомних дітей  та похвалитись їхніми маленькими досягненнями.

Завжди занурені у свої буденні справи, заклопотані особистими материнськими турботами й проблемами своїх дітей, цього дня наші шановні жінки відчули справжнє свято, яке, хотілося б сподіватись, додасть їм піднесеного настрою, радості, сил та наснаги у виконанні їхнього найвищого призначення – бути Мамою.

О. Гребеннікова,

 фахівець із соціальної роботи НМЦСССДМ

Опубліковано: 17-5-2017