І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Лосинівка запроваджує проект “Демократична школа” або Виклики для демократії та роль школи

Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським Центром  ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) за підтримки Ради Європи здійснює проект «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні». Перед учасниками з вітальною промовою виступила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Для України відповідь на  запитання «що таке демократична школа?» – це  бачення того, якими мають бути демократичні реформи в шкільній освіті. Адже реальна шкільна автономія, педагогічного партнерства, дитиноцентризму задекларовані у Концепції нової Української школи, реалізуються насамперед через практичне втілення цінностей демократії та прав людини  у освітній процес, організацію діяльності школи та управління нею. Сучасна школа – це щось значно більше, ніж традиційна передача знань. Школа відіграє ключову роль у вихованні  громадян, які мають бути готові до життя у демократичному суспільстві  і до конструктивної взаємодії з іншими. Адже  саме в школі кожен отримує перший досвід спільного життя, тож в край важливо щоб цей досвід формував активну громадянську позицію повідомив сатй “Нежатин”

З 26 по 29 січня 2018 року представники команди Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  в складі: Гапоненко Валентини Олексіївни – директора школи, Махлай Оксани Михайлівни – голови профспілкового комітету, Шевчуна Романа Васильовича – представника від Лосинівської селищної ради та Петрик Лідії Володимирівни – від батьківського колективу, приймали участь у третій хвилі першого тренінгу програми «Демократична школа», що проходив у м. Київ у рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства. Основна мета програми – забезпечити доступ кожного учасника освітнього процесу до прийняття рішень на основних принципах демократії – повазі, рівності, партнерстві, гідності, відповідальності, прозорості. Учасники працювали в групах, обмінювались враженнями та ділились досвідом. Перед слухачами виступив Улє Т.Хорпестад, Надзвичайний і  Повноважний Посол  Королівства Норвегія в Україні.

У 2018 році будуть проведені шість базових тренінгів для шкільних команд. В кінці лютого – початку березня  тренери-консультанти та експерти приїдуть безпосередньо до селища Лосинівки з практичною допомогою. Програма розрахована до 2019 року, результатом її має стати дієве учнівське самоврядування активний батьківський комітет, відповідальна адміністрація, залучена до життя школи, громада та компетентні вчителі.

30 січня 2018року директор Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Гапоненко Валентина Олексіївна підписала Декларацію про співпрацю Програми «Демократична школа: підтримка освітніх реформ в Україні» зі школою.

Демократична школа – це не ідеальна школа, де немає жодних проблем. Це заклад освіти, де всі суб’єкти шкільного життя слухають і поважають один одного, а всі важливі рішення обговорюються усіма сторонами, яких ці рішення стосуються. Це школа, у якій не бояться говорити про виклики та труднощі, а разом шукають шляхи виходу з  проблемних ситуацій. Це школа у якій за жодних обставин не забувають демократичні принципи і не нехтують ними.

Більш детальну інформацію про проект можна отримати за посиланням  http://ukr.theewc.org/Content/What-we-do/Demokrachna-shkola

На фото :

Зправа–наліво: Директор Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Гапоненко Валентина Олексіївна, спеціаліст з розвитку та інвестицій Лосинівської селищної ради Шевчун Роман Васильович,голова профспілкового комітету Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Махлай Оксана Михайлівна, Петрик Лідія Володимирівна – представник батьківського колективу.

 

 

Начальник відділу освіти,

 сім’ї, молоді та спорту

Лосинівської селищної ради                                           В.М.Кільовий

Опубліковано: 13-2-2018