І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

«Крик душі» ніжинців: перетворити «свинство» на Європу

І знову до теми чистоти у Ніжині. Менталітет бере своє, і виною тому є виховання або ж просто лінь зайвий раз прибрати за собою. Ніжинці не перестають фіксувати «свинство» на вулицях міста та публікувати їх у мережу «Фейсбук». Ажіотажу серед користувачів мережі викликав пост Анни Сидоренко про засмічення автобусної зупинки на площі Франка.

«10 годин ранку, центр міста. Йду і думаю, як же треба не поважати себе, щоб так жити! Чи то треба не смітити, чи то прибирати? Щойно прочитала думку Луізи Хей: “критика нікого не змінює, вона тільки руйнує…”, тому не сприймайте це як критику, але що робити? Давайте пропозицію, я готова підтримати. Гадаю, треба нові урни пристойні,а на зупинці вимести і вичистити плитку.»

У коментарях, пропозиціями ніжинців було трохи змінити клумби, вирівняти, засіяти красиво газонною травою і поставити арки з кашпо, а також оновити лавки на зупинці оновити, тільки щоб в єдиному стилі були і металеві конструкції для квітів і сміттєві ящики. А головне – купити миючу техніку для тротуарів і мити хоча б центр.

Дану пропозицію підтримав і обласний депутат Сергій Охонко: «Підтримую, ось тільки урни, вазони та клумби повинні бути не тільки красивими і сучасними, а й антивандальними. Але це все деталі. Немає системної роботи. Місце керівника по благоустрою міста повинна займати людина з відповідною освітою і з “палаючими очима” щось зробити, перетворити місто в сад, а не так просто бути працевлаштованим. Також повинна бути розроблена концепція, відповідний план і графік, а далі шукати шляхи вирішення: це можуть спочатку бути бюджетні кошти, а потім задіяти актив міста та бажаючих допомогти, щоб це не було просто хаотичне латання дірок.

І найголовніше, щоб системно почати працювати не потрібні гроші –  потрібне бажання керівництва почати системно рухатися і підбирати професіоналів як для планування так і для реалізації ідей. Що стосується цієї ситуації з автобусною зупинкою на площі, упевнений, ми усунемо проблеми.»

Висловився і депутат міської ради Ігор Шалай: «Напередодні Дня Народження Ніжина мислимо позитивно. В єдиному пориві депутатами міськради та міським головою  підтриманий план тотальної реконструкції центру площі І. Франка. Є велика ймовірність будівництва фонтану на стику з вулицею Гоголя. «Алкопоільні», під виглядом лавок очікування, треба викорчувати по всьому місту, як ноу-хау, придумане ділками, епохи, що минає, сподіваюся назавжди. Локальні проблеми нейтралізуємо.”

Тож, ніжинці, не залишайтесь байдужими до чистоти у місті.

Опубліковано: 14-9-2017