І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

КП “ВУКГ”: святкуйте та не смітіть!

Різдво – найдивовижніше і найулюбленіше свято в усьому світі. Ми, українці, найбільше очікуємо його приходу. Це свято приносить нам тепло і радість у кожну родину. Різдво вважають святом сім’ї, його традиційно святкують у родинному колі. Можна сказати, що період приготування до Різдва – це Богом благословенний час для того, щоб забути старі образи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом цього року.

Розпочиналось святкування Різдва з першої зірки, яка виступала на небі 6 січня. Господиня накривала на столі святкову вечерю, що традиційно складалась з 12 страв. Кількість страв на столі має велике значення, адже вони символізують дванадцять апостолів, що були першими учнями Христа. Сама вечеря розпочиналась з молитви, яку вся сім’я промовляла разом. Першим за стіл сідав господар і розпочинав вечерю, роздаючи усім традиційну українську кутю, після якої слідували і інші страви: плетінка, узвар, борщ, голубці, вареники з картоплею, грибами, капустою чи сиром, тушкована капуста, мариновані грибочки, оселедець, пампушки, часник та інші.

Одним з головних складових святкування цього світлого свята є збереження чистоти в душі,родині, домашніх оселях та рідному місті. У кожної людини, крім рідної країни, є ще мала Батьківщина. Це місто в якому ти народився, живеш, твоя вулиця, дім — все те, що таке близьке серцю.

Комунальне підприємство “Виробниче управління комунального господарства” закликає не допустити перетворення Ніжина на величезний смітник. Будь ласка, не залишайте сміття ” де схочу” на вулицях, біля центральної ялинки на площі І.Франка, у дворах багатоповерхівок та в інших громадських місцях. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища. Подбайте про чистоту свого рідного міста, культуру викидання сміття та про повагу до оточуючих. Не показуйте поганий приклад дітям які теж святкують та бачать погане відношення до культури та копіюють подібне.

Дякуємо за повагу та розуміння!
Щасливого святкування Різдва Христового!

КП “ВУКГ”

Опубліковано: 6-1-2017