І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Здорові дерева у Ніжині пиляють, а трухлі залишають трухнути?

Деревина в Україні то не менше «золото» за землю. Та якщо землі в нас ще є, то деревини стає з кожним днем все менше, і не аби якої, а здорової. Та абсурд трапляється тоді, коли замість того, щоб спилювати трухлі дерева, пиляють ті, стовбур яких міцний та здоровий.

Ось до прикладу візьмемо Ніжин і ситуацію, що сталась 22 листопада.Мешканців міста Ніжина занепокоїло спилювання двох дерев по вулиці Батюка, у дворі кафе «Вітамінка». На запитання ніжинки Вікторії щодо причини спилювання здорового дерева працівниками комунальної служби в некоректній формі відповіли: “Женщина, вам что делать нечего? Поговорить не с кем? И шли бывыкуда шли”.

І навіть якщо відійти від теми спилювання дерев, можна звернути увагу на вихованість працівників комунальної служби, які замість того, щоб ввічливо пояснити ситуацію, демонструють хамство.

Якщо поглянути на внутрішню частину стовбура – дерево більш ніж здорове, і навіть якщо з однієї сторони заважало лінії електропередач можна було просто спиляти гілля, а не ціле дерево в центрі Ніжина, де засмічення шкідливими газами найбільше. До того ж у проектах рішення Про видалення зелених насаджень винесених на виконком у осінній період не було вказано адреси за якою 22 листопада були видалені дерева.

І все б нічого, якби в той же самий час комунальні служби залишали недоторканими трухлі дерева, які створюють реальну загрозу для людей. Ще в минулому році редакцією нашого видання було піднято цю тему.

Декілька з таких високих тополь возвеличуються над річкою Остер, вздовж алеї, котра веде від нового корпусу університету ім. М. Гоголя до, так званого, «газового» мосту. Навіть неозброєним оком видно глибоко-протрухлі стовбури. Виникає враження, що дерева ось-ось впадуть, справа лише в тому, після котрої негоди.  Велику небезпеку вони створюють для людей, котрі, в навчальну пору року найчастіше використовують саме цей шлях. Та чомусь їх комунальні служби не обстежують.

Опубліковано: 23-11-2017