І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Здай батарейку-врятуй їжачка!

Однією з найбільших екологічних проблем є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки.

Батарейки – це хімічні джерела струму, елементи яких вступають у реакцію, що під дією заряду перетворюється на електричну енергію. Ці елементи є токсичними та небезпечними.

Переробка батарейок проводиться з метою зменшення кількості токсичних речовин у твердих побутових відходах. В акумуляторах містяться важкі метали, кислоти, луги, які, потрапляючи у воду або ґрунт, завдають значної шкоди навколишньому середовищу.

Використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи й сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються.

Через воду й повітря токсичні метали потрапляють у живі організми, внаслідок чого викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни та ракові захворювання.

Для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів.

Тому доцільніше налагодити переробку батарей, ніж просто викидати їх на загальні сміттєзвалища.

Вже не перший рік в місті Ніжині помічають скриньки для збору батарейок.

Одну з них ми сфотографували. Вона знаходиться в магазині “Таргет” біля кафе “Прохлада”. Якщо ви помітите ще пункти прийому батарейок то пишіть нам.

Тож долучайтеся до справи збереження навколишнього середовища, це ж не важко- зібрати відпрацьовані батарейки і віднести до пункту прийому.

Лілія Журко

Опубліковано: 18-8-2017