І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Жінки, які змінюють Ніжинщину на краще

До Міжнародного дня жінок – 8 Березня, ми вирішили поспілкуватись з жінками, які зробили Ніжинщину кращою і продовжують це робити з щирим серцем та помислами.

Наталія Березка: «Ми завжди пам’ятаємо, що гармонія, до якої ми прагнемо все життя, полягає в балансі протилежностей».

Подивившись на цю тендітну, молоду жінку, не одразу зрозумієш, що на своїх плечах вона тримає велику відповідальність. Вже сім років є членом політичної організації ВО «Батьківщина», вже близько трьох років очолює районну партійну організацію, і більше двох років займає посаду заступника голови Ніжинської районної ради. Наталія веде активну громадську діяльність, доводить початі справи до кінця, ставить перед собою нелегкі задачі, задля вирішення яких об’єднує навколо себе людей, і при всьому цьому залишається жіночною не забуваючи дарувати світові свою ніжну посмішку.

Дехто має упереджену думку щодо жінок у політиці. Та Наталія спростовує цю думку, доводячи, що таке поєднання є дієвим і успішним:

«Ми завжди пам’ятаємо, що гармонія, до якої ми прагнемо все життя, полягає в балансі протилежностей. Сама природа доповнює чоловіка і жінку, хоча вони такі різні. І в той час, коли чоловік здебільшого категоричний, інколи більш імпульсивний, жінка здатна робити колосальні речі, сповідуючи свій материнський інстинкт. Вона є більш обережною, стриманою і повсякчас відчуває відповідальність за оточуючих. Вона, за моїм глибоким переконанням, буде більш принциповою у важливих речах. Сама по собі я перфекціоніст. Це постійне прагнення до досконалості не тільки в речах, а й в людях, завжди підштовхувало мене робити все ідеально – працювати, допомагати, відчувати. Ось саме з намагання зробити більше, ніж того потрібно, зробити все на «5» розпочалася моя робота в організації».

Задали ми питання і щодо нелегкої та відповідальної роботи – бути жінкою-політиком. На питання: «Які труднощі відчуваєте в роботі і навпаки, що у ній Вас надихає?» – Наталія відповіла: «Насамперед скажу, що надихає – це віра людей та їх підтримка. Коли ти будь-що намагаєшся домогтися справедливості, а люди це розуміють, відчувають. Та й результат є, ось те, що підштовхує далі. А ось з такими перешкодами як стереотипи й упередження треба ще «змагатися й змагатися».

Запорукою успіху жінки в політиці Наталія вважає є вміння бути рішучою, активною, принциповою, завжди пам’ятати про тих, хто поряд. «Хтось говорить, що політика – це брудна справа, та брудною роблять її звичайні егоїсти. А ми повинні пам’ятати, що ми працюємо з людьми», – зазначає Наталія Олексіївна.

 

Лідія Поляк: «Коли кохаєш, можливо все!».

Лідія Поляк чемпіонка України з легкої атлетики та справжній багатопрофільний спеціаліст. У міській ЗОШ №4 вона викладає окрім фізкультури, ще географію та біологію. Жінка багаторазова чемпіонка всеукраїнських, регіональних та міських змагань і спартакіад. Вона впевнена – її любов до спорту неабияк допомагає у викладанні, а саме мотивації власних учнів. Минулого року вчителька-спортсменка перемогла у загальноміському конкурсі «Жінка року» в номінації «фізична культура та спорт».

Захоплення спортом, як розповіла нам Лідія Поляк, у неї почалось ще з дитинства. «Навчаючись у школі, дуже любила уроки фізичної культури. Мої здібності помітив вчитель і почав мене активно тренувати. Тож я брала участь у всіх шкільних змаганнях. З тим, що спорт стане справою всього мого життя, визначилась не одразу. Я себе пробувала у різних напрямках: ходила на танці, і на курси в’язання. Але саме спорт підходив мені згідно темпераменту та характеру. Мені завжди дуже подобалось ставити перед собою ціль і досягати її, якою б важкою не була до неї дорога. Від цього я отримувала велике задоволення, тож у мене все виходило. Я ніколи не жалілась на втому чи брак часу, – розповіла Лідія та додає, – Любов до спорту я змогла передати і своїм дітям. Звичайно, вони не пов’язують з цим все своє життя і не прагнуть на п’єдестал, але для свого розвитку і покращення здоров’я, вони займаються спортом, відвідуючи спортзал. Я щаслива, що діти усвідомлюють важливість тримання себе у фізичній та духовній формі».

Поцікавились ми у чемпіонки, в чому ж секрет її стабільного успіху та як їй вдається все встигати: виховувати двох дітей, викладати в школі, готуватись до змагань і перемагати. «Звичайно це складно і потребує багатьох зусиль, самоорганізації, і найголовніше – КОХАННЯ! Воно надихає, дає сили та енергію. Можна сказати, що це й правильне харчування, і розпорядок дня, і допомога міської ради, але все йде з душі. Якщо є внутрішній стержень, якщо є Любов до родини та життя, то все можливо», – посміхаючись розповідає спортсменка.

 

Наталія Сокол: «Журналістика – це відповідально, тому важко».

«Як зараз пам’ятаю себе ученицею восьмого класу. І ось ми всім класом пишемо на маленьких аркушах паперу свої мрії на майбутнє. Ще такі юні і наївні, але з сильним прагненням робити щось значиме. Я написала «журналіст».

Все починалося в 80-х роках. Молода і не по віку серйозна Наталка захопилася журналістикою. Редактор ніжинської газети «Під прапором Леніна» проводив у місті курси журналістики для учнів шкіл. Вона успішно відвідувала курси і навіть отримувала невеличкі гонорари.

У захопленої курсами журналістики та написанням статей учениці восьмого класу виникла цілком свідома ідея на майбутнє. І ось ручка старанно вивела «хочу бути журналістом» чорними літерами на білому тлі паперу, а потім цей клаптик був відправлений до скляної скарбнички, яку зразу ж успішно закопали на подвір’ї Ніжинської ЗОШ №2.

«Зараз там спортивне поле. Чи відшукали нашу капсулу часу, чи вона досі в землі – невідомо, але всесвіт нас завжди чує, безумовно, – розповідає Наталія Сокол.

Після школи вступила в Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М. Заньковецької і вивчилася на режисера. Повторно до ідеї журналістики Наталія повернулася через багато років, коли вже мала власну сім’ю. Почалося все з роботи на Ніжинському комунальному телебаченні, потім «Фобос». Загалом більше 15-ти років віддала телебаченню.

«Для мене журналістика – це відповідально, тому інколи змушувала працівників по декілька разів переписувати матеріал.»

За освітою Наталя Сокол – режисер, за покликанням громадський активіст. У вільний час майстриня – малювання, ліплення, поробки з різних матеріалів.

Все це невеличкий фрагмент буття сучасної журналістки. Багатогранність та допитливість її невід’ємні риси. Журналістка, яка бажає не просто друкувати літери, а привносити свій вклад в загальну справу.

«Не вважаю себе громадською активісткою. На мій погляд активний кожен хто приносить користь перебуваючи на своєму місці, хоча це не завжди помічають.»

За словами головного редактора міської газети «Вісті» Валерія Кичка: «Працювати з Наталією одне задоволення. Креативна, сповнена різноманітними, цікавими ідеями. Хоча вона ніколи не розповідає про свої особисті переживання. Володіє неперевершеним почуттям гумору та справжньою журналісткою майстерністю. Намагається оптимістично поглянути на ситуацію. Варта поваги її прямолінійність. Якщо охарактеризувати Наталію Сокол одним словом, то це професіонал».

 

Наталія Тира: «До шостого класу я прочитала всі книжки, які були в Ніжинських бібліотеках…»

Тендітна, з палаючим поглядом і щирою, яскравою усмішкою –такою бачать всі відвідувачі завідувачку художнім відділом Ніжинського краєзнавчого музею Наталію Тиру, яка вже близько 30 років віддала музейній справі.

Наталія Григорівна з теплотою і радістю згадує свої дитячі роки:

«Ще з малечку мене вабило все прекрасне, я захоплено спостерігала за навколишньою природою.

Пам’ятаю, маленькою я йшла повз величезні мальви, які були вищі за мене в два рази, а під ними росли чорнобривці, що приваблювали

різноманітну комашню. І все це гуділо, вирувало, метушилося. Я не могла намилуватися всім цим різнобарв’ям».

Велику роль в становленні багатогранної особистості зіграв любий батько, що привив маленькій Наталочці любов до книги. Кожні вихідні вони разом ходили до ніжинських бібліотек і брали різноманітні видання.

«До шостого класу я прочитала всі книжки, які були в Ніжинських бібліотеках», – зізнається Наталія Тира.

“Музейній справі я віддала близько 30 років свого життя, коли я починала, художнього відділу ще не існувало. А зараз художній відділ Ніжинського краєзнавчого музею – це вже рідний дім, я радо зустрічаю всіх майстрів і відвідувачів у стінах музею.

Мені приємно бачити поціновувачів і талановитих митців нашого рідного краю. Все, що я кажу, на презентаціях йде від самісінького серця. Жодного разу я не готувала сценарій заходу, адже присутність талановитих майстрів, їх невичерпна енергетика, надихають мене і я імпровізую.”

Один з авторів виставки якось зізнався, що Наталія Тира надихає митців виставляти свої роботи у художньому відділі. Вона той незамінний механізм, який об’єднує ніжинську громаду і майстрів Ніжинщини.

 

Анжеліка Тимченко: «Підсіла» на роботу з молоддю ще за студентських часів, коли їздила вожатою в табори».

Сьогодні жодне свято не проходить повз Анжеліку Тимченко і її команду молодих і активних людей. Ліга старшокласників не один рік світиться в місті яскравим промінцем надії на успішне майбутнє України. Об’єднувати підлітків навколо спільної мети, Анжеліка почала ще в ЗОШ №15, де працювала практичним психологом. Там же був створений соціально-психологічний театр “СоЦиС”.

«6 років їздила в Алушту в пошуках друзів, вихованців, атмосфери та емоцій. Паралельно, з 2007 року я влаштувалась працювати в ЗОШ №15 соціальним педагогом та практичним психологом. Там мене занесло в сферу відновлювальних практик та медіацій. Згодом виникла ідея заснувати соціально-психологічний театр “СоЦиС” з числа учнівської молоді школи. Це було щось! Те, що ми разом робили на сцені, змушувало плакати більшість присутніх підлітків під час вистав в актовій залі. Це було моє хобі!», – розповідає Анжеліка.

«Мене надихає можливість співпрацювати з великою кількістю цікавих і креативних людей».

Анжеліці Тимченко, як психологу Ніжинського будинку дітей та юнацтва дісталася в спадок Ліга старшокласників.

«Перші пару місяців просто грали в психологічні ігри на знайомство, згуртування, командобудування. Паралельно займались волонтерством (це ж період Майдану і початку АТО). В лютому 2015 провели нашу першу вуличну акцію на День Святого Валентина. Боялися йти на вулицю і радіти (тоді ж радіти та проявляти яскраві людські емоції було недоречно… ніби то…) Але ми наробили валентинок і пішли роздавати їх на вулицю Гоголя.»

Грантові проекти, тренінги, Молодіжний Банк Ініціатив разом з Євгеном Коваленко, постійний пошук нових ідей і невтомна енергетика – це та реальність, якою сьогодні живе Анжеліка Тимченко.

«Працюємо над своїми новими проектами. Подались на кілька Всеукраїнських конкурсів, шукаємо нові ідеї та партнерів для співпраці і робимо все задля того, щоб Ніжин та Україна пишалася молоддю та молодіжними працівниками нашого міста!!!»

Молодь – це той нестримний вир вічної енергії, який має можливість змінювати світ навколо себе. Робота з молоддю одна з найвідповідальніших і найскладніших для педагогів і психологів. Здатність згуртувати підлітків навколо світлої і значимої мети заслуговує на повагу!

 

Ірина Балакірєва: «Благодійність це не свідомий вибір, це просто спосіб мого життя, я такою народилася».

«З дитинства я дуже активна. Навіть не пам’ятаю, коли це в мене почалося. Писала пісні й вірші, їздила на Червону Руту, влаштовувала концерти просто неба, брала участь в шкільному театрі – це те чим я жила. Потім я вперше стала мамою і вирішила, що це єдине моє призначення… Помилилась».

Матір п’ятьох дітей, керівник ГО «Спілка Самаритян Чернігівське Об’єднання», активна громадська діячка і меценат – це все одна жінка, яка органічно і з посміш- кою поєднує ці ролі. «Мої діти – це мій кайф, а чоловік Сергій – мій розум, честь і совість», – зізнається Ірина.

На запитання: «Чи важко бути в декількох місцях одночасно і що надихає?», – відповідає: «Мені не потрібно натхнення бути собою. Я просто живу і все…»

Великий зал територіального центру соціальної допомоги, ялинка з подарунками для дітей із багатодітних сімей, а в залі з легкою, сором’язливою посмішкою стоїть жінка, яка влаштовує подібні сюрпризи не лише для діток терцентру, а й для багатьох інших, які цього потребують. Замість поїздок за кордон із сім’єю Ірина Балакірєва дарує інкубатори для новонароджених в міський пологовий будинок, разом з новенькими ліжечками і тумбами. З початку АТО десятки сотень продуктових пакетів і гуманітарної допомоги з Німеччини зібрано нею разом з чоловіком Сергієм, і доправлено тим, хто її потребує. Хоча вона родом з Ніжина, але коло її інтересів вийшло далеко за межі Ніжинського району. Її знає вся Чернігівська область, як добру самаритянку, що допомагає просто за «спасибі».

Сама Ірина скромно заявляє: «За моєю спиною величезна армія добрих людей. І я без них просто Іра».

«Наш дім завжди відкритий для гостей», – розповідає жінка та додає, – Приготувати стіл на 20 людей за 40 хвилин для мене не проблема, адже наш дім завжди відкритий для всіх друзів та знайомих. Виконувати декілька справ одночасно звична для мене справа. Я насолоджуюсь своїм бурхливим життям».

«Мені ніколи не відмовляли. У моєму житті завжди було багато добрих і чуйних людей. Коли я просила допомоги для нужденних сімей, для людей, які втратили рідних на війні, для тих, у кого згорів дім, мені завжди допомагали. Одні надавали транспорт, інші віддавали свої речі, одним словом – рятували хто чим може, але то була суттєва допомога. Мої діти вже запитують мене: «Мамо, коли ми повеземо іграшки іншим дітям?»

Галина Бондаренко викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи при НДУ ім. Миколи Гоголя і керівник волонтерської групи «Час для нас» розповідає: «Ми з Іриною багато років ходимо в одну церкву. Коли я тільки з’явилася в Покровській церкві я помітила цікаву жінку, яка на кожні свята дарувала безліч подарунків: медичні апарати, меблеві стінки, про солодощі й говорити не варто, як їх багато було. Така безкорислива допомога ближньому мене вразила. Це та людина, яка не пройде повз чужої біди. Підтримка, піклування і рука допомоги в цьому вона вся».

Матеріал підготували Лілія Журко та Марина Волинець

Опубліковано: 8-3-2018