І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Жителі Чернігівської області, кому від 31 до 49 років, в зоні ризику! Що робити?

Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення продовжує реалізовувати власну програму з обстеження щитовидної залози, повідомляє Чeline.

Один з розробників програми, завідувач поліклініки Центру, лікар-гематолог Іван Осадців розповів, що Програма була розроблена в 2016 році і передбачена для всіх жителів Чернігівщини, рік народження яких в проміжку з 1968-го по 1986-й.


«Програмою можуть скористатися всі бажаючі, починаючи з тих, які на момент Чорнобильської аварії були ще навіть в утробі матері, і закінчуючи тими, що були 18-річними.

Саме ця вікова категорія має підвищений ризик отримати хвороби щитовидної залози, в тому числі й онкологічні.

Тому ми розробили цю програму і реалізуємо її власними силами, без додаткового фінансування », – каже Іван Осадців.

Тобто будь-який житель області, рік народження якого підпадає в зазначену вікову категорію, просто з паспортом може підійти до Чорнобильського центру безкоштовно, по-перше, пройти УЗД щитовидної залози, по-друге, консультацію у ендокринолога.

Також за показаннями вже індивідуально для кожного можна пройти обстеження у всіх вузькопрофільних фахівців.

Програма безстрокова. І спеціально для реалізації керівництво закладу внесло поправки до свого статуту, щоб мати можливість обстежувати не тільки чернігівців з посвідченням «чорнобильця».

На сьогодні, за даними лікарів, в зазначену вікову категорію, по суті – категорію підвищеного ризику – по області підпадають близько 180 000 чоловік.

Джерело: 0462.ua

Опубліковано: 22-11-2017

Залишити відповідь