І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

Дворічний «земельний спір» між ніжинськими учасниками АТО та мешканцями вул. Прилуцької нарешті вирішився

Мешканці ніжинського мікрорайону Прилуцька, які  обробляють городи по Пустовгара на землі виділеній їм колись ще керівництвом військової частини, близько двох років протистояли спробі зафіксувати ці земельні площі за учасниками АТО. Проте, міська рада підтримала рішення не на їх користь, попередньо надавши право учасникам АТО виготовляти документи на земельні ділянки. Це питання довго «ходило» судами.  Депутати, які захищали мешканців мікрорайону підкреслювали, що документального факту передачі цієї землі від міністерства оборони до комунальної власності міста немає, а отже міська рада не має права власності на неї і не має права розпоряджатися нею. Тож і рішення про дозволи на виготовлення документації учасникам АТО немає під собою підстав. Та немає і документального підтвердження права власності на землю і у міноборони. Вийшло досить цікаво. Мешканці мікрорайону твердо стояли на своєму — землі не віддамо. Апеляційний суд наполягав на пошуку порозуміння між сторонами конфлікту. А визнавати рішення 2015 року таким, що втратило чинність, неможна, бо там є і інші, окрім Пустовгара пункти, по яким настали правові наслідки.

Та після близько 10 судів нарешті настав день «Х» для мешканців мікрорайону. 6 грудня на засідання тридцять другої чергової сесії депутатами вкотре було розглянуте цей земельний спір. Олег Ситник зазначив, що Апеляційний суд, куди мешканці мікрорайону подавали заяву постановив, що треба скасувати рішення сесії Ніжинської міської ради № 12-69/2015 від 08 липня 2015 року. Отже, депутати сьогодні повинні проголосувати за дозвіл на виготовлення проектів землеустрою 27 мешканцям мікрорайону. Таким чином вони матимуть право приватизувати землі. За дане рішення проголосувало 19 депутатів, інші 8 – утримались.

Але, що ж чекає на учасників АТО, які й раніше погоджувались відійти від цього спору, але, якщо їм запропонують альтернативу. Та задовільної їм до сих пір не було запропоновано.

Опубліковано: 6-12-2017