І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

В українських яйцях може міститися небезпечний фіпроніл

Теоретично, в яйцях від українських фермерів можна знайти фіпроніл – отруйний препарат для боротьби з кліщами і блохами у тварин. Крім того, його могли не виявити досі тільки тому, що ніколи не шукали.
Про це повідомила заступник директора Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» Ніна Кільдій, передав кореспондент ГолосUA
Експерт вважає, що такий препарат, як фіпроніл може застосовуватися в українському АПК.
«Фіпроніл – досить поширений і відомий препарат. Його дуже часто використовують у ветеринарії, особливо в лікуванні тварин від паразитів. Це не настільки рідкісне і унікальна речовина, яка застосовується тільки в одиничних випадках. Фіпроніл продається в Україні без проблем. Теоретично можна припустити, що він може потрапити і в українські яйця, якщо хтось використовував на птахівництві ця речовина або для протруювання кормоов », – повідомила експерт
Проте, в Україну з Європи, на думку Н. Кільдій, отруєні продукти ввезти не могли.
«Я не думаю, що яйця з Німеччини або з ЄС можуть потрапити на вітчизняний ринок. Проблем з яйцями в Україні немає, адже наша країна входить до п’ятірки виробників », – розповіла заступник директора Центру незалежних споживчих експертиз« Тест ».
Експерт пояснила, чому до цих пір фіпроніл в яйцях в Україні до сих пір не знайшли.
«Я підозрюю, що його раніше ніхто ніколи не шукав. Якщо подивитися на стандарт на яйця, який діє в Україні, там така речовина не згадується. Там передбачено контроль з мікробіології, в тому числі по сальмонельозу, якого бояться сильніше. Також здійснюється контроль за кількома антибіотиків, але в списку його не наведено. Аналізи дуже дорогі. Щоб перевірити по всьому списку всіх можливих ветеринарних препаратів той чи інший продукт харчування, потрібно багато витратити. Я думаю, що ніхто в Україні на фіпроніл нічого не перевіряв – ні яйця, ні іншу продукцію.Возможно, через цей скандал і будуть якісь ініційовані перевірки, але я думаю, що не знаходили фіпроніл просто тому, що не перевіряли » , – резюмувала Н. Кільдій.
Нагадаємо, 15 країн, включаючи особливий адміністративний район Гонконг, повідомили про заражених фіпронілом яйцях. Про це повідомляє The Associated Press.
Як відомо, в Нідерландах і Бельгії триває розслідування відносно кількох компаній через яйця, оброблених засобом, що містить інсектицид фіпроніл. Фіпроніл заборонено використовувати на тваринницьких фермах через загрозу для здоров’я людини.
Представник ЄС з питань торгівлі та сільського господарства Деніел Росаріо заявив, що у Франції і Німеччині також були закриті ферми в зв’язку з яєчним скандалом, і назвав ще 13 країн, які отримали продукти з цих країн.
Серед інших держав – Швеція, Великобританія, Австрія, Ірландія, Італія, Люксембург, Польща, Румунія, Словенія, Словаччина, Данія і Швейцарія.
У Єврокомісії повідомили, що зустріч високого рівня через скандал із зараженими інсектицидом курячими яйцями попередньо запланована на 26 вересня.
У Нідерландах в зв’язку зі скандалом затримані двоє людей.
Про “яєчному” скандалі стало відомо після того, як великі торговельні мережі Німеччини Aldi і Rewe почали вилучати з продажу всі яйця з Голландії. Фіпроніл, який виявили на них, використовується для боротьби з комахами. Вже куплені яйця покупці могли повернути в магазини без пред’явлення чека.
За словами міністра сільського господарства Німеччини Крістіана Шмідта, в розслідуванні скандалу ще рано ставити крапку. Зараз також перевіряються продукти на основі яєць: макарони, майонез і салати. Хоча поки що немає підтвердження того, що ця продукція забруднена, в даний час проводиться посилений контроль її якості.
За оцінкою Шмідта, яйця були в продажу на території 12 з 16 федеральних земель. Велика частина з них – на що межують з Нідерландами Нижньої Саксонії і Північного Рейну – Вестфалії.
За даними Федерального інституту з оцінки ризиків (BfR), фіпроніл застосовується, в тому числі, для знищення бліх, вошей, кліщів і тарганів. За даними міністерства сільського господарства, вживання в їжу забруднених фіпронілом курячих яєць не є “конкретної” загрози здоров’ю, проте не можна повністю виключити ризик для дітей.
Влітку 2017 року Німеччині, Нідерландах і Бельгії після того, як виявили перевищення рівня токсичного інсектициду фіпронілу, мільйони яєць відкликали з магазинів і складів.
Джерело: golos.ua

Опубліковано: 12-8-2017