І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

В ООН попередили про загрозу бананової катастрофи

Грибок може знищити 1/6 світового виробництва бананів.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) запустила програму вартістю $98 млн щодо боротьби з розповсюдженням грибка, що вражає бананові плантації, передають Вести экономика.

Як зазначається, новий грибок призводить до хвороби бананів, яка може тривати роками і поширюватися через забруднені матеріали, воду, взуття, сільськогосподарські інструменти і транспортні засоби.

У ФАО наголошують, що банани – найбільш продаваний фрукт в світі, а також основний продукт харчування і джерело доходу для 400 млн осіб, повідомляє ФАО.

“Банан – це більше ніж просто фрукт. Для мільйонів людей в сільській місцевості – в Азії, Африці, Латинській Америці – це ключова культура. У це важко повірити, але банани вирощують в 135 країнах, хоча не скрізь у великих обсягах. Але це показник того, наскільки важлива ця культура”, – зазначив експерт ФАО Фазіль Дусунселі.

На думку ФАО, якщо в світі не вживуть заходів, то до 2040 року новий грибок може вразити до 1,6 млн га бананових насаджень – одну шосту світового виробництва. Втрати можуть скласти до $10 млрд.

Грибок вперше виявили в Південно-Східній Азії в 1990-х рр. Відтоді штам виявили на 19 ділянках в країнах Близького Сходу, Південної Азії та Африки на південь від Сахари.

Оголошена п’ятирічна програма ФАО щодо боротьби з грибком охоплює 67 країн, організація сподівається запобігти подальшому поширенню хвороби і скоротити площу зараження.

Нагадаємо, жителі Великобританії щорічно викидають в сміття більш як 160 мільйонів бананів.

Опубліковано: 22-11-2017

Залишити відповідь