І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Т. Г. Шевченко
  • :
  • :

В Ніжині лунатиме заклик до дотримання прав людини через документальне кіно

Сьогодні о 15.00 в читальній залі Ніжинської центральної міської бібіліотеки відбудеться публічний показ документального фільму “Війна химер” (режисерки – Анастасія та Марія Старожицькі, Україна), що є спецподією XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA. Фільм Анастасії і Марії Старожицьких – це художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками.

Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив у Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів-солдатів. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Під час війни вони прямо говорять одне одному про свої почуття, вириваючись із котла. Це історія їхньої подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя опісля всього. Стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерки Анастасії Старожицької.
Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Місія Мандрівного фестивалю – ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким чином ми сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, ми сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний. ВХІД ВІЛЬНИЙ!!!
Регіональні партнери фестивалю у Чернігівській області є:
ГО “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини”, ГО “МАРТ”, місцеві партнери: Чернігівський обласний молодіжний центр, Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, локальні партнери у м.Ніжин: Будинок дітей та юнацтва Управління освіти Ніинської міської ради, Ніжинська міська центральна бібліотека.

Джерело: Анжеліка Тимченко

Опубліковано: 6-12-2017